Domů » Cesta z města

Cesta z města

P1020452.JPG

Možná někdo zaznamenal, že články na blog nepřibývají. Není to tím, že by nás psaní přestalo bavit. Důvodem byla naše společná dovolená. Sice jsme nepsaly, ale podnětů k článkům bylo docela dost. V nejbližších dnech tak náš blog bude o několik článků bohatší.

A kde jsme to vlastně byly? Začátek léta jsme s našimi rodinami strávily v malé vesničce na Vysočině. A protože nejsme troškaři, tak jsme odjeli rovnou na tři týdny. Myslím, že to byla nejlépe strávená dovolená s malými dětmi. Základní sestavu tvořily tři matky a šest dětí ve věku 10 měsíců až 4 roky. Naši muži se zde střídali podle dovolené. Sem tam na návštevu přijela nějaká babička či děděček a jiní přibuzní.

A protože i v základní sestavě nás bylo jak psů, pronajali jsme si rovnou celé selské stavení se třemi plně vybavenými, vkusně a stylově zařízenými apartmány. Každý apartmán byl mimo jiné plný různých her a hraček pro děti, takže děti neměly témeř čas zlobit.

P1020419.JPG

Kromě apartmánů jsme měli k dispozici prostorný dvůr a zahradu s pískovištem a prolízkami. Po dvoře se proháněla koťata, v králikárně dupali králíci. Na zahradě se procházela krocaní rodinka, ráno nás budilo kohoutí kokrhání a kdo se nebál, mohl se projet na koni nebo si ulovit pstruha. Na pastvách okolo bučely krávy a býci k nakousnutí.

P1020430.JPG Na zahradě jsme za tři týdny stihli ochutnat jahody, maliny, ostružiny i rybíz. Grilovacích večerů pod širým nebem jsme si užívali plnými ústy a doušky lahodných moků. Splnil se mi i malý sen – oslavit narozeniny naší dcerky venku pod širým nebem. Sice jsme hodně času strávili kolem samotného stavení, možností kam vyrazit bylo ale také víc než dost. O tom, co jsme stihli objevit a navšívit, se podělíme v některém z příštích článků.

Jsem ráda, že jsme tento úžasný kout objevili a pokud to vyjde, tak se tam příští rok opět rádi vrátíme.

Selské stavení můžeme (nejen) rodinám s dětmi vřele doporučit. Pokud hledáte příjemné ubytovaní v soukromí, je to místo přesně pro vás! Majitelé jsou velmi příjemní lidé, kteří se jak zvířatům, tak celému objektu věnují s láskou a péčí a komunikace s nimi byla naprosto bezproblémová.

P1020579.JPG

P1020495-001.JPG

One comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..