Domů » Deník Dity P. na obrazovce

Deník Dity P. na obrazovce

Deník Dity P.

Deník Dity P. již není jen ve tištěné podobě. Dita expanduje a od minulého pátku ji můžete vídat i v jejím vlastním televizním pořadu, který nese stejný název jako její kuchařka. A překvapivě není o ničem jiném než o vaření, oblíbených receptech a lásce k jídlu. Na vlastní oči můžete sledovat Ditu při práci, prošmírovat spolu s kamerou její byt, šatník a zejména kuchyň, ve které se určitě ne jedna z nás rozplývá nad stylovým nádobím a výkonnými spotřebiči.

Pořad mi připomíná známé zahraniční kuchařské show, ať už Jamieho Olivera nebo Niggelu. Jsou to pořady, které chtějí vaření předvést zábavnou formou, vtáhnout diváky do děje, ukázat pohostinost kuchaře či kuchařky a spokojené hosty. A hlavně předvést divákům, že vaření není žádná věda a už vůbec ne nuda!

Když nám Dita P. nechala nahlédnout do svého soukromí prostřednictvím kuchařky, řekla jsem si – „hm, odvážné“. Když jsem zjistila, že nás na obrazovce pozve do svého bytu a ke stolu se posadí její sourozenci, řekla jsem si –  „velmi smělé“. A ani bych se nedivila, kdyby za čas přišla Dita s tím, že si otevírá domácí restauraci :-)

Na pořadu se mi moc líbí prostředí, vybavení a ukázka postupu při vaření. Z čeho jsem trochu zklamaná je Ditina prezentace. Tajně doufám, že je to jen nezkušeností a ostychem z kamer a díl od dílu bude její projev kvalitnější a vytříbenější.

Co se mi ale líbí moc, jsou její puntíky na šatech! Těch není nikdy dost!

A co Vy, dáváte v pátek večer přednost Ditě nebo Večerníčku?

8 comments

 1. Jan says:

  I don’t know how you can mention Dita and Jamie Oliver in the same post. Dita is probably a real chef with better English skills than Mr Oliver… ;-)

  • Jan says:

   He has a particular London accent which is referred to as ‚Cockney‘. It’s not something you want to impress upon your children ;-)

 2. Veronika says:

  Tak v prvé řadě chci poděkovat za příspěvek, protože kdybych si o tom nepřečetla tady u vás, tak vůbec nevím, že nějaký pořad Dity P. vznikl…na televizi se totiž nedívám…hned jsem si pustila první díl…pocity mám teda silně smíšené :-D
  Co mi vadí je teda její řečový projev…s hrubostí svého hlasu toho asi moc neudělá (do teď jsem ji neslyšela mluvit a jen jsem ji vídala na fotkách a ten hlas mi k ní vůbec nesedí) i když i na tom jde zapracovat, ale teda ta mluva…uf uf…zdá se mi to až neskutečné, že to režisér nebo kdo takhle nechal…ale možná to je účel…
  Jinak jak píšete, vybavení kuchyně teda prvotřídní o tom si můžu nechat jen zdát :-) Ale v čem Ditu trumfnu je to, že starý pískací hrnec doma máme a peřina je u nás starý trik dáváme pod ní rýži :-)

 3. Ahoj :) o Ditě jsem jen slyšela, knížku nemám (ale asi pořídím :)), ten tv formát je pro mě všelijaký, ale ta pečená řepa na salátu s mozarellou, dílu se sourozenci, je naprosto úžasná :) a to nejsem příliš velký fanda červené řepy ;-)
  Lenka

 4. Hobzová Anna says:

  Pořad Dity P. se mi líbí moc je to naopak něco nového, neotřelého. Moc bych jej doporučovala mladým maminkám, které se nenaučily moc vařit doma. Moje dcera se nejvíc naučila vařit podle časopisu Apettit, kterého byla paní Dita P. šéfredaktorkou.Je přirozená,na nic si nehraje

 5. Misha says:

  Koukám, že Dita P. stále žije a ovlivňuje životy a ani mě to nepřekvapuje, vymyslela něco nového – nechala nás nakouknout do svého soukromí :-) To, že ale kamery pozve i na svou svatbu jsem tedy nečekala :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..