Domů » pouzdrová sukně

pouzdrová sukně

Pencil_3
zdroj: Bennies Fifties

Sice jí už není dvacet let, stále má ale své kouzlo. Je krásná, půvabná, osobitá, elegatní, prostě dáma každým coulem. A o jaké celebritě to vlastně píšu?  O kom jiném než o pouzdrové sukni. Tato sukně mi v poslední době učarovala. Dříve jsem ji vnímala jako oděv, který bych si na sebe nikdy nevzala, protože se hodí pouze k postu vysoké manažerky či k recepční, postupně jsem ji začala přicházet na chuť.

Pencil_2
zdroj: sew simple

Pouzdrová sukně už není žádnou mladicí. Její předchůdkyní byla tzv. Hobble sukně z počátku 20 století. Klasickou pouzdrovou sukni (tedy s délkou pod kolena), kterou známe dnes představil až návrhář Christian Dior na konci 40. let. A v následujícím desetiletí slavila velký úspěch stejně jako široké sukně s puntíky a proužky, které k 50. létům nedomyslitelně patří. A ať už se doba a trendy měnili, tato sukně (v různých délkách,v konzervativnější či alternativnější podobě) si své místo v šatních skříních udržela dodnes. Navíc je úžasně variabilní a uděláte s ní parádu jak při obchodním jednání, tak na narozeninové párty. Inspirovat se můžete na blogu What I wore (zde, zde či zde)

Pencil_4
zdroj: Pinup Girl Clothing

A proč je tak oblíbená? Pouzdrová sukně (angl. Pencil skirt) umí zdůraznit ženské křivky tak, aby postava vypadala jako přesýpací hodiny – tedy ideál ženské postavy. Zúží pas, hezky obepne a zdůrazní spodní partie. Pokud navíc halenku či svetřík nenecháte volně přes sukni, ale zastrčíte je naopak do sukně, postava přesýpacích hodin bude o to viditelnější. Důležité je dávat při výběru pozor na materiál. Pokud vám sukně zdůrazňuje to, co byste nejraději zakryly, tak to asi nebude to pravé ořechové. Nechci tím ale říct, že by pouzdrové sukně mohly nosit jen ženy s velikostí 36. Pokud si kolem pasu nepěstujete pneumatiku, kterou neustále povzbuzujete k tomu, aby se vám hlavně nevytratila, sukni určitě vyzkoušejte.

pencil_5
zdroj: Fashion of fashion

Inspirací pro ty, které ještě neustále řeší, zda by přeci jen nebylo lepší vzít si neforemnou halenu a ještě volnější kalhoty, může být např. blog Girl with curves (konkrétně například zde, zde a zde). Jestli vám příroda nadělila hubené nohy, můžete si samozřejmě dovolit i kratší verzi sukně, barevnější variace či lesklé materiály. V opačném případě volte spíše tlumenější barvy, délku ke kolenům či pod kolena a nechte vyniknout spíše pas a horní partie. Pouzdrová není jen sukně, ale samozřejmě také šaty, které taktéž působí krásně žensky a jedny hezčí než druhé šijí např. v Lazy eye.

Pokud chcete sukni a vaši postavu přivést k dokonalosti, nezapomeňte si podpatky :-)

2 comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..