Domů » Velké odhalení – tvoříme nejen na blogu!

Velké odhalení – tvoříme nejen na blogu!

zákulisí
Foto: Petra Hašková

Už nějakou dobu Vám slibujeme, že Vám prozradíme něco velkého. Na začátku to vypadalo tak velké, že jsme měly strach na to jen pomyslet a raději si všechnu svoji radost (a taky starost), nechávaly jen pro sebe. Protože ale samozřejmě nic se nejí tak horké, jak se to uvaří a my jsme za polovinou naší práce, rozhodly jsme se, že nastal ten správný čas vynést to naše tajemství konečně na světlo.

horká čokoláda
Foto: Petra Hašková

Do naší mailové schránky chodí denně dost zpráv. Na to jsme si zvykly.  Občas přijdou ale i takové, které nám přímo vyrazí dech. Jednu takovou obsahoval i mail, který přišel na podzim z nakladatelství Albatros, a který neobsahoval nic menšího, než poměrně stručný dotaz, zda bychom nechtěly napsat knihu. V první chvíli málem skončil ve spamu, ve druhé jsme se mu pořádně zasmály, následně jsme odepsaly zdvořilostní odpověď s tím, že to nejspíš odpískáme rovnou…

Vám už je teď ale nejspíš jasné, že jsme neodpískaly nic. Naopak, z úvodní informační schůzky, na kterou jsme přece jen došly (na mírný nátlak našich drahých poloviček),  jsme odcházely nadšené a s hlavou plnou nápadů. Dostaly jsme dostatek času, téměř absolutní volnost a obrovskou důvěru.

šití
Foto: Petra Hašková

A tak už od ledna po nocích píšeme, stříháme, lepíme, tvoříme. v určitých dnech potom nastavujeme světla, dekorujeme naše byty (vždy aspoň v tom koutě, kde se zrovna fotí a překračujeme haldu věcí v tom druhém) a vaříme si silnou kávu. Za tu dobu jsme zjistily, že nejlepší texty vznikají po 22:00 hodině večerní, že jedna z nejdůležitějších věcí na fotkách je dokonalá (dobře, tak aspoň ucházející) manikúra, že si musíte hlídat, co máte na sobě, aby to ladilo se vším ostatním, a že práci foodstylistům rozhodně nezávidíme, protože gravitace zkrátka funguje a krém na dortu vydrží krásný sotva pár minut.

tvoření
Foto: Petra Hašková

Asi Vás zajímá, o čem že ta naše knížka vlastně celá bude. Pokud čtete náš blog, možná už začínáte tušit. Stejně jako na stránkách našeho blogu, i na těch papírových budeme zdobit, dekorovat, vařit, jíst, psát, snít a užívat! To by nám, myslíme, opravdu šlo!

Samy už zvládneme sice leccos, ale občas je prostě potřeba svěřit práci profesionálům. A protože naše knížka bude sice z velké části o textu, z velké o tvoření, ale ještě z daleko větší o fotkách, byly jsme moc rády, že do téhle práce s námi šla i Peťa. Tedy lépe řečeno, bez ní bychom do toho ani nešly!

My si to všechno v hlavě vymyslíme, naaranžujeme a ona pak dá těm našim snům a představám reálnou podobu. Je fajn, že už se známe tak dlouho, takže se nebojíme jedna druhé říct, že její nápad je v dané chvíli úplně mimo. To nám tu společnou práci velmi ulehčuje :)

Neméně nám ji ulehčují i naše děti, které knihu vzaly velmi rychle za svou a zvlášť holčičky nám v přípravách zdatně sekundují. Slova „dekor“ a „styling“ už jim zdaleka nejsou cizí a jak je tak pozorujeme, nejradši by těch kapitol v knize měly daleko víc než je v plánu…

Žádné předchozí zkušenosti s psaním knih sice nemáme, ale to, co máme zatím hotovo, se nezdá být vůbec špatné (naštěstí nejen nám :)

odpolední káva
Foto: Petra Hašková

Co je naopak moc špatné, je současné jarní počasí, které jaro nepřipomíná ani trochu. Ale my ty dvě kapitoly dokončit vážně musíme, takže pokud se sluníčko neuráčí, asi místo rozevlátých letních šatů, budeme mít na sobě zimní kabáty a místo sklenky vína v ruce, pořádnou termosku s čajem! Tak na nás myslete, ať to zvládneme už tak či tak a vy pak na oplátku budete moct na podzim zhodnotit, jak se nám to vlastně celé povedlo!

autorky
Foto: Petra Hašková

20 comments

 1. Hanka K. says:

  To je super, úžasná zkušenost. Držím vám palce. Napsat knihu byl můj sen, sebekriticky jsem jej ale už zasunula někam hodně do pozadí a raději se kochám výtvory ostatních :D

  • Misha says:

   Hanko, moc děkujeme. Mně by ani nenapadlo, že bych kdy nějakou knihu měla dělat. Pořád mi připadá trochu sci-fi. Takže „nikdy neříkej nikdy“! Život je opravdu nevyzpytatelný :-D

 2. Ta Ita says:

  Moc přeju a těším se na výsledek! :) Určitě to bude zábava a krása současně. Hodně sil a tvůrčí fantazie mějte!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..