Domů » Kryštof v Brně

Kryštof v Brně

Kryštof
fotil Milan Kramoliš

Dvacátý únor. To byl den, na který jsem se těšila asi od listopadu. Podařilo se nám totiž koupit lístky na, podle mě, jednu z nejlepších českých skupin. Je to alespoň jedna z mála kapel, kterou si ráda poslechnu. Ať už je to doma a nebo při cestě autem.

Před třemi roky, s malou Stellou v břiše, jsem se vydala na jejich koncert poprvé. Tehdy jsem odcházela spokojená. To, co jsem ale zažila včera, předčilo mé očekávání. Kryštof prostě zraje jako víno.

Kryštof nedávno vydal své nové CD Inzerát. Teď ho představuje na svých čtyřech koncertech (Opava, Ostrava, Brno a Praha). Já jsem moc ráda, že jsem na jednom z nich mohla být.

Rozhodně nejsem vymetačka koncertů a davy lidí moc nemusím. Šlo nás ale víc. A který rodič by navíc pohrdl hlídáním a nechtěl si užít chvíli bez dětí. K tomu všemu to byl vlastně i můj narozeninový dárek!

Koncert se konal v Rondu, které se začalo pomalu plnit po půl sedmé. Kolem osmé nastoupila první předkapela. Jmenuje se Nebe. Mladí kluci, o kterých jsem do této doby neslyšela, ale o to víc mě překvapili. Hráli dobře. Pokud vytrvají, tak si své publikum určitě najdou. Nemohla jsem se však ubránit pocitu, že mi jejich styl hudby hodně přípomíná samotnou skupinu Kryštof.

Další předkapelu tvořil zpěvák IdoVsTheWorld z New Yorku. Po několika našlápnutých písních o samotě s akustickou kytarou si pozval základ kapely Nebe k sobě na pódium a bohužel spadl do průměru. Toto byla asi nejslabší část celého večera.

Ve třičtvrtě na devět konečně nastala dlouho očekáváná chvíle. Celé Rondo už netrpělivě za hlasitých projevů vyhlíželo samotnou skupinu Kryštof. Vše začalo opravdu velkorysou projekcí, která jasně naznačila, že koncert bude stát za to. A první tóny písně to jen podtrhly.

Richard Krajčo
fotil Milan Kramoliš

Kryštof to prostě umí i ve velkých halách. Richard Krajčo je velice bezprostřední a komunikace s publikem je pro něj přirozená a nenucená.

Kryštof
fotil Milan Kramoliš

V repertoáru nechyběly jak písně z nejnovějšího CD Inzerát, tak ani staré hitovky jako Obchodník s deštěm, Plán, Atentát, cyRáno, či píseň Ženy (věnovaná pro změnu všem ženám) s refrénem – nejsi ženou obnošenou :-).

Kryštof & Jarek Nohavice
fotil Milan Kramoliš

Nechyběl ani samotný a velmi vítaný Jarek Nohavica, který i kdyby snad pouze jen přišel a pozdravil, tak by to stačilo :-) Mezi písněmi zazpíval: „Viděl jsem Kometu…“ a Rondo mu leželo u nohou. Jeden z nejsilnějších okamžiků celého večera nastal, když zpíval svoji píseň Mám jizvu na rtu.

Kryštof & Jarek Nohavice
fotil Milan Kramoliš

Kryštof v čele s Richardem Krajčo měl pro fanoušky několik překvapení, ať už to byly barevené konfety, vypuštení nafouknutých balonků, zvednuté pódium uprostřed fanoušků, panoramatická fotografie publika nebo kytarové sólo za hlavou :-)

Konfety
fotil Milan Kramoliš

Atmosféra byla velmi příjemná a řekla bych, že i na samotné kapele bylo vidět, že si koncert užívají. Hrát pro vyprodanou arénu jim očividně nedělalo problém.

Inzerát
fotil Milan Kramoliš

A ty dva přídavky na závěr byly opravdu oprávněné!!!

Kryštof
fotil Milan Kramoliš

Díky moc kluci, příště se snad odhodlám jít i do toho kotle nebo co! :-)

2 comments

  1. Martina says:

    Naprosto souhlasím – na Kryštofech jsem byla už několikrát, ale tenhle koncert byl naprosto skvělý! Úžasná atmosféra, byla jsem v kotli a lepší koncert jsem nezažila (a to jsem si myslela, že koncert Kabátů nic nepřekoná) :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..