Domů » Léto na balkoně

Léto na balkoně

Léto. Horké dny a teplé dlouhé večery. Konečně zase po roce. Pokud máte stejně jako my doma malé děti, nejspíš ty dlouhé večery netrávíte zrovna moc často mimo domov. To ale rozhodně není důvod, proč byste si nemohli užít letní atmosféru. Abychom Vás trochu naladily a inspirovaly, nafotily jsme pro Vás minulý týden malou balkonovou inpsiraci přímo u nás doma. Užijte si i vy léto na balkoně…

Bydlíme v centru města, takže výhledy do zahrady, ani do dálky se nás netýkají. Ke zútulnění městského balkonu nám ale krásně posloužila stará záclona, přehozená přes zábradlí. Pokud milujete květiny (a ony vás), určitě si můžete z balkónu vytvořit svoji malou „urban jungle“ a vytvořit si tak v podstatě živý plot. My se musíme přiznat, že zrovna velké zahradnice nejsme a muškáty jsou asi to jediné, co nám vydrží dělat parádu celé léto :)

Jak se tvoří atmosféra

Pokud si vůbec nevíte rady, jak na balkoně či kdekoli jinde vytvořit útulnou atmosféru, vsaďte v první řadě na polštářky. Naši muži sice ještě stále úplně nepochopili, k čemu je doma potřeba takové množství, vzorů a barev malých polštářků, vám to ale určitě dlouze vysvětlovat nemusíme. Je to zkrátka tak. Na každém místě se budete cítit o něco líp, když kolem sebe budete mít malé polštářky a nejméně jednu svíčku. Skoro bych i řekla, že to je základ celého „Hygge“. Fenoménu dnešní doby.

Věci jsou od toho, aby se používaly

Zahradnice sice nejsme, zato jsme velké požitkářky. Ať už se u nás doma děje cokoli, nikdy nesmí chybět dobré jídlo a pití. Nemusíte si připravovat žádné velké hody, když si jdete na balkon třeba jen chvíli číst. Stačí si nakrájet pár kousků ovoce a do vysoké sklenice si připravit třeba domácí limonádu. Když si vše navíc pěkně naservírujete, třeba na krásné masivní prkénko, budete se tak cítit daleko příjemněji, než když budete jahody pojídat přímo z plastové krabičky. Krásné věci nemusíte doma schovávat jen pro návštěvy. Proč taky? Váš domov je místo, které tvoříte především pro vás a vaše nejbližší. A my máme za to, že věci jsou od toho, aby se používaly, klidně i ve všední den.

Když se naučíte rozmazlovat sebe a své nejbližší, nebudete pak už vůbec muset přemýšlet nad tím, jak nejlépe pohostit vaše hosty. Nebudete totiž muset dělat vůbec nic jinak nebo navíc a lidem u vás doma bude jednoduše dobře. Pokud byste se rádi dozvěděli více o tom, jak doma vytváříme atmosféru my, nahlédněte do naší knížky.

 

Užijte si naši malou letní inspiraci a pokud máte, pošlete nám fotky vašich balkonů, zahrad či teras. Moc rády se budeme inspirovat i vašimi nápady a tipy.

Napsat nám můžete sem do komentářů nebo na mail info@mamami.cz. Sledovat nás můžete také instagramu @mamami_cz, kam celý týden dáváme to, co se na blog nevejde :)

2 comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..