Domů » Novoroční 2016

Novoroční 2016

IMG_2359

Máme za sebou další rok. Rok 2015. Pro nás, autorky tohoto blogu, byl plný a naplněný. Pravdou je, že jsme se o něj zde s Vámi příliš často nedělily. Důvodů je více. Ten první a asi hlavní je zcela prostý – nestíháme. Děti pomalu nastupují do školek a škol a my tak spoustu času trávíme tím, že někoho někam vodíme a převádíme a chystáme tašky nejen do školy, ale taky na balet a batohy na florbal, k tomu balíme svačiny a pak to zase všechno vybalujeme… No, však to znáte :)

Pravdou taky je, že čím dál víc času trávíme balením balíčků a chůzí na poštu, objednáváním a naskladňováním nového zboží a píšeme krátké zprávy na Facebook a hodně mailů našim milým zákazníkům. I ty maily bývají milé a občas také komické, když třeba po dvou letech práce vyřizujete první vrácení zboží a vlastně skoro ani nevíte, co kde vyplnit a nakonec Vám ještě zákaznice napíše, že teď sice zboží vrací, ale určitě si neobjednala naposledy, protože se jí u Vás dobře nakupuje. A to potěší, ne že ne :)

Máme za sebou také několik prodejních trhů s lokálním zbožím, což v praxi znamená, že strávíte moc fajn víkend v milém dřevěném stánku, který si vlastním zbožím zařídíte jako malý pokojík a celý den můžete strávit povídáním s novými lidmi, popíjením horké kávy koupené ve vedlejším stánku a hraním si na paní prodavačku. Moc rády na těch víkendech máme večery, kdy nás nadšeně vítají naše děti, nezvyklé na to, že mámy chodí za prací i někam jinam než k domácím počítačům a následné horké koupele a sklenky vína na zdraví.

Také jsme letos strávily krásnou letní dovolenou ve složení 4 ženy, 6 dětí, v nezvykle poklidném duchu. Koupání v ledovém rybníku a vycházky do přírody, večerní běh a povídání do noci. A další dovolené na různých místech… Byly jsme na několika svatbách, užily si horké letní večery u piva. Hodně jsme nakupovaly na místním trhu a pak hodně vařily a jedly. Na podzim jsme znovu začaly chodit do školy (už ale jen jako doprovod) a přemýšlely, jestli to nakonec není těžší než v těch lavicích opravdu sedět. Před Vánocemi jsme si užily svařeného vína a trdelníků a po večerech hledaly inspiraci na nejlepší adventní výzdobu.

Pokud jste dočetly až sem, asi musíte mít dojem, že náš rok byl slunný, báječný a plný skvělých zážitků. A on byl, bezpochyby byl totiž stejný jako ten Váš. Rok složený z 365 nových příležitostí k vytvoření báječných vzpomínek. Loňský rok nás bavil a taky nás posunul zase někam dál.

A my Vám musíme napsat, že na začátku roku 2016 už budeme na psaní blogu i chod e-shopu jen dvě. Monča zjistila, že ji znovu zlákala její původní profese, které by se ráda věnovala i dál. Každopádně nám stále kryje záda a kdo ví, třeba sem zase aspoň nějaký recept občas napíše :) My jí moc děkujeme, že s námi ten kus cesty ušla a naše zákaznice jí zase můžou být vděčné, že na začátku našeho podnikání vnesla do e-shopu nejen řád a pořádek, ale taky kuráž a odvahu a hodně pohody. Ono se to možná nezdá, ale to je možná nakonec to nejdůležitější.

My frčíme dál a v hlavě (a brzy nejspíš i černé na bílém) máme projekt, který nás čeká. Trochu se bojíme, hodně se těšíme, ale raději zatím mlčíme… Vše se dozvíte včas :)

Užijte si ten rok 2016 s očima otevřenýma k novým setkáním, příležitostem a zážitkům!

Markéta a Míša

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..