Domů » Porod do třetice všeho dobrého

Porod do třetice všeho dobrého

Porod | Těhotenství | Od hlavy až k patě
Photo by: David Vávra

Dnes je to přesně týden, co na nás poprvé vykoukl náš nejmladší syn. Porod byl opět úplně jiný než ty dva předchozí. Nečekaný, spontánní, přirozený a ano i bolestivý. Když nad ním ale zpětně přemýšlím, tak vlastně moc krásný.

Nevím, jestli zafungovala psychika, pohodové a docela aktivní těhotenství, připravenost miminka nebo málo času přemýšlet nad tím „kdy už“ a „ať už“, nakonec se mi ale poprvé podařilo porodit před termínem a to dokonce o 9 dní dřív. A i když jsem hrozně nechtěla tolik šestek v datu narození, tak přesně takové datum si synek k příchodu na svět vybral – 16.6. 2016 v 6:55. :-)

Porod | Miminko | Od hlavy až k patě

Přestože mojí modlitbou a přáním byl právě spontánní porod bez kontrol v nemocnici a určení data nástupu na vyvolání (a jsem moc ráda, že se to povedlo), neplánované akce jsou pro velkou rodinu docela adrenalinovým zážitkem. :-) Řešit ve dvě v noci při bolestech po dvou minutách, zda skutečně rodíte a zda to není jen planý poplach, protože manžel má druhý den důležité jednání mimo Brno, dcera má vystoupení balerínek a pokud skutečně vyrazíme do nemocnice, tak je potřeba probudit další dvě rodiny, které si převezmou děti, sbalit dětem vše, co potřebují do školy a do školky a nezapomenout u toho dobalit své tašky do porodnice,  je prostě zkouška jak má být. :-)

Nakonec jsme to, myslím, zvládli s grácií. A odměnou nám byly v porodnici na Obilním trhu prázdné porodní boxy s možností výběru (ano, ano, měla jsem nadstandard), klidná porodní asistentka, která nás nechala s mužem víceméně o samotě a radila tam, kde to bylo potřeba a záchranný tým doktorek a sester, které nakonec musely pomoci se třetí dobou porodní.  A největší odměnou bylo to malé kluzké tělíčko, které se hned porodu přisálo a nehodlalo se pustit. :-)

Jsem moc šťastná, že celou dobu se mnou byl můj muž, který to jednání nakonec opravdu nestihl, důvod absence měl, myslím, více než oprávněný. :-)

A jak se ten náš červnový dárek vlastně jmenuje? Po dlouhých debatách, rodinných radách a několika měsíčním mlžení, jsme se rozhodli pro jméno Teodor. Jeho překlad znamená Boží dar a tím on pro nás rozhodně je…

Porod | Děti | Od hlavy až k patě

 

14 comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..