Domů » Poslední prázdniny

Poslední prázdniny

proužkovaná

Její poslední prázdniny to asi nebudou, zato budou parádně dlouhé! A nedala jinak, než že jí společnost bude dělat má kabelka! Chápete to? Já pořád moc ne… Teda jasně že ne moje kabelka, ale mnou ušitá!

Moc ráda jsem souhlasila. Ušiju, barvy sladíme, to bude bezva! No a pak to přišlo. Začala jsem šít a ouvej. Věděli jste, že ne každá látka se hodí na šití kabelek? Já ne. Až doteď. Zato už vím, proč se u látek uvádí všechny ty divnosti jako je třeba gramáž. Aha, ona když je látka moc tenká, nažehlíte na ni výztuhu, tak je výsledek… no lepší nemluvit. Tak jsem musela s pravdou ven. Ehm, ten odstín co jsme vybraly… no… ehm, a co takhle jinou látku? A co takhle červený proužek a co takhle béžový puntík dovnitř? No tak jo, nakonec to prošlo.

Tak jsem šila, nedočkavá na výsledek. A pak rychle fotila, co ona asi na to? A prý super! Takže jo! Moje první zákaznice. Z euforie jsem jí našila ještě toaletku. Jako bonus.  Ať to ladí. A víte co? Tahle kabelka toho asi nacestuje. Tuším, že víc než já sama. Ale já jí to přeju. Jen ať se podívá po světě a dělá parádu.

toaletka

Já si zase připomněla ty své poslední prázdniny. Taky byly dlouhé. A já si je moc užívala. Plavby na parníku, dlouhé procházky, nákupy v Ikea a do noci montování nábytku. Přípravy na svatbu a pak 1. září vzájemné ANO. Krásné období života.

odepnout zapnout

Jak ráda jsem si na něj vzpomínala, když jsem o rok později seděla v kanceláři a poslouchala zvuk větřáku, který nám pracujícím neustále připomínal, že za oknem je parné léto!

béžový puntík

Teď už si léto zase užívám naplno! I když jinak. Ruce mi nestačí, pusa mi nestačí, obsah tašek mi nestačí… Všude všeho plno.  A já si to snažím všechno nejen odžít a někdy přežít, ale hlavně žít a užít.

Tak léto vítej!

6 comments

 1. Kristy says:

  Krásná :) Marki, ten pokrok v šití je neskutečný! :) Navíc nějak nechápu, jak to u těch tří dětí stíháš (kdybys viděla ten bordel u nás)!!! Evidentně se mám ještě hodně co učit…

  • Marki says:

   Kristy,díky moc! Víš co,já to zvládám jen díky dětem! Jsou hodné,všechny,fakt že jo! A holky mě rády u šití pozorují,kombinujeme spolu látky a taky si spolu už vyhrají,hodně vyhrají…trochu se spíš bojím co v září až jedna půjde do školky a druhá ne. Ty zase děláš školu,takže kliiid:)

 2. moniKa says:

  Marki, sice máš moc hodné děti a velká výhoda je, že ani nepotřebují moc chodit ven, ale stejně máš můj velký obdiv kolik toho stíháš a navíc jak ti to jde úžasně od ruky. Opravdu ses za ten rok v šití stala hvězdou. Kabelka i ta toaletka jsou moc krásné, už se těším co ti zase pod šicím strojem vznikne za další kousek.

  • Marki says:

   Jej,Moni! Já sama stale nechápu, že šiju a že to i jde! Já, co si vždycky sotva přišila knoflík! A ono je to asi tak,že na to co má člověk rád a co ho baví, si chvilku najde vzdycky, i s dětmi…a mě šití baví MOC:) ale díky holky za pochvalu,ta potěší vždycky
   !

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..