Domů » Se šarmem Pařížanky

Se šarmem Pařížanky

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Je to několik týdnů, co mi v knihkupectví padla do oka sytě červená knížka s měkkou vazbou s názvem „Se šarmem Pařížanky“. Napsala ji Ines de la Fressange. Velice známá modelka, která na předváděcím molu působí i po své padesátce. Prolistovala jsem ji a vrátila zpět na regál. Druhý den jsem se pro ni ale přeci jen vrátila a musím říct, že nelituji.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

A co v knize například najdete?

  • Základní kousky šatníku, které by vám neměly chybět. “Trenčkot, blejzr, malé černé…”
  • Módní faux paux. “Legíny, ty sluší málokomu.”
  • Jak získat dokonalou (rozumějte zorganizovanou) skříň.

To jsou kapitoly, které mě zaujaly asi nejvíce, ale najdete v ní další a další tipy a triky, které se vám budou hodit ve světě módy a stylu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pokud se chystáte do Paříže a nechcete se pouze prodírat davem turistů směrem vzhůru na vrchol Eiffelovy věže, abyste za dvě hodiny už mohli stát v nekonečné frontě před branami Louvru, vezměte si tuto knihu s sebou. Nabízí totiž velké množství tipů na místa, kde v Paříži nejen nakoupit něco pěkného na sebe, ale také napovídá, jaká místa v Paříži by bylo škoda vynechat. Od malých muzeí, kavárniček, restaurací, přes knihkupectví až po pařížský wellness. Já si ji tedy příště rozhodně vezmu s sebou a těším se, že “Eiffelovce” už jen zamávám z nějaké malé zapadlé kavárničky, kde budu pomalu ujídat croissant po dopolední návštěvě pařížských butiků.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ovšem pokud se do Paříže v nejbližších měsících, možná i letech nedostanete, a přesto máte srdcem k celé Francii blíž než do vedlejší vesnice, najdete v knize velké množství tipů na internetové obchody plné zboží s francouzskou duší a elegancí. A to od spodního prádla až po vybavení bytu.

Kniha je plná fotografií a vtipných ilustrací a hodně tedy připomíná papírovou podobu dnes tolik oblíbených módních blogů. Je proto velmi čtivá a můžete jí listovat tam a zpátky kdykoli se vám bude chtít.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pokud byste od knihy ale čekali, že vám dá přesný návod jak se oblékat, česat nebo líčit, musím vás zklamat. Kniha „Se šarmem Pařížanky“ je pouze průvodce stylem, jak už napovídá její podtitul „Průvodce stylem od Ines de la Fressange a Sophie Gachetové“.

A navíc móda je hra, ve které se neustále mění pravidla.

„Tajemství skvělého stylu je cítit se dobře v tom, co máte na sobě.”

Mě osobně kniha v něčem velmi inspirovala, v jíném poučila a něco jsem přešla s lehkým úsměvem. Třeba o sandálkách ze Saint Tropez si budu klidně snít tiše dál…OLYMPUS DIGITAL CAMERA

3 comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..