Domů » Tipy na zajímavé vánoční dárky

Tipy na zajímavé vánoční dárky

Medová masáž
zdroj: Esennce

Podzim je v plné své kráse. Obdivujeme zbarvující se stromy, dlabeme dýně a objednáváme svatomartinské husy. Někteří již pomalu, ale jistě, přemýšlí nad vánočními dárky.  A pokud jste na tom podobně jako já a děláte si s vybíráním dárků těžkou hlavu, možná Vám pomohou naše tipy na vánoční dárky.

Poslední dobou jsem si velmi oblíbila dárky formou zážitků a zážitkových pobytů. Občas je příjemné jen tak si něco užít, splnit si sen, utéct od každodenního stereotypu. A není krásnější překvapení než rozbalit dárek, který si vychutnáte a s radostí na něj budete dlouho vzpomínat :-)

Dárek ve formě zážitku můžete vymyslet sami nebo se podívat po nabídce dnes již rozšířených agentur, které nabízí balíčky těch nejzajímavějších zážitků po celé České republice. Například zážitková agentura Esennce.cz nabízí široké spektrum zážitkových dárků.

Namátkou jsem vybrala pár nabídek, které mne zaujaly.

Romantický pobyt

wellness hotel
zdroj: Esennce

Pokud chcete překvapit manželku nebo stále zamilované rodiče či prarodiče, dopřejte jim zážitek, který si v klidu vychutnají jen oni dva.  Co takhle romantický víkend na zámku nebo ve wellness hotelu, odkud se obdarovaným bude chtít jen těžko odjet? Já bych tento dárek brala všemi deseti.

Gastronomický zážitek

čajový obřad
zdroj: Esennce

Určitě máte ve svém okolí někoho, kdo si rád vychutná dobré jídlo v příjemném prostředí. Přesně tento typ lidí je možné obdarovat gastronomickým balíčkem, který uspokojí všechny jejich smysly. Menu si může dotyčný vychutnat například v luxusní restauraci a milovníky originálních zážitků by mohla potěšit pravá středověká hostina, čajový obřad nebo kurz sushi.

Adrenalin pro muže

Jízda bagrem
zdroj: Esennce

Přemýšlíte nad dárkem pro partnera, švagra či kamaráda? A víte, že ponožkami ani wellness víkendem mu asi radost neuděláte?  Zkuste dárek, na který jen tak dlouho nezapomene. Co třeba takový S.W.A.T. výcvik, při kterém si dotyčný ověří, zda by skutečně mohl stanout tváří v tvář svým oblíbeným akčním hrdinům?

Anebo proč nesplnit klukovský sen a neposadit kamaráda do opravdového bagru nebo ho nechat užít si rychlou jízdu v luxusním autě. Mám pocit, že i u nás v rodině by se pár nadšených zájemců našlo.

Nechme se hýčkat

Medová masáž
zdroj: Esennce

Tak ráda byste odjela od všech starostí, stresů a únavy? A Váš muž si každý rok láme hlavu nad tím, co by Vám udělalo radost? Zkuste mu dát pár tipů. Můžete si vychutnat relaxační masáže na zámku nebo si dopřát čokoládovou masáž, která je nejen příjemná, ale i prospěšná pro Vaše tělo.

Útěk z civilizace

Ovce
zdroj: Esennce

Víte o někom, kdo potřebuje vypnout, zpomalit tempo a urychleně odjet mimo civilizaci? Dopřejte mu to. Věnujte mu zážitek pasení ovcí v Beskydech! Dostane do ruky bačovu hůl a na hlídání pět ovcí a uvidí, zda je lepší komunikace s lidmi či zvířaty.

A co Vy, jaký originální dárek jste obdrželi nebo naopak darovali? Sklidil úspěch nebo rozpaky? :-)

4 comments

 1. Bára says:

  Už pár let jsou zážitkové dárky stálicí pod naším stromečkem :-)
  Moc ráda dávám vstupenky, letos rodičům na operu, kterou má mamka ráda. Muž byl zase kdysi nadšený ze speleologické výpravy, kterou jsem mu předplatila :-) Já naopak ocenila seskok padákem :-) Muž pěkně na zemi a já ve vzduchu…tak to u nás chodí běžně :-)

 2. Misha says:

  Ano, koncerty a divadla jsou u nás také oblíbené. Na skok padákem ani let balonem jsem tedy ještě neměla odvahu. My se asi všichni držíme víc při zemi :-)

 3. Kacenka says:

  Já bych s těmito dárky byla opatrná. Už kolikrát je někdo v mém okolí dostal a bylo s tím víc starostí než radostí. Jedna věc je koupit romantický pobyt, druhá věc je, že obdarovaný si musí vzít třeba dovolenou a jet kvůli víkendu přes polovinu republiky, když o to ani tolik nestojí. Další kapitolou jsou různé poukazy na jízdu drahým sporťákem, jenže když se s autem něco stane, platí se obvykle 5% spoluúčast – no, a kolik je asi 5% z hodnoty Ferrari?
  Je to jako s každým dárkem, je potřeba ho vymyslet dotyčnému na míru a zvážit všechna rizika, která se s dárkem pojí. Jinak já obdobný dárek dostala, víkendový zájezd do zahraničí, ale na míru podle mých snů, ne přes agenturu.

  • Misha says:

   Děkuji za komentář. Souhlasím s tím, že je potřeba trochu přemýšlet nad tím komu jaký dárek dám. Nákup přes agenturu či vlastní zpracování nechám na každém, ať zváží…
   Nakoukla jsem na blog a já si asi napíši Ježíškovi o bázi pod make-up :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..