Domů » Týden do Vánoc

Týden do Vánoc

img_62

Zbývá jen týden a dva dny do Vánoc. Není čas na hrdinství ani na dlouhé články. My je nestíháme psát a vy zase číst. Takže dnes jen malé shrnutí. Jak to u nás vypadá, co ještě vůbec nevypadá a co už ani vypadat nebude…

Markét

  1. Na dveřích visí eukalyptový věneček už od začátku adventu. V bytě pak dva malé z buxusu. Na stole adventní svícen a trochu jehličí ve váze. A dětem jsem poslední listopadovou noc naplnila 24 pytlíčků. Má letošní adventní výzdoba. Jednoduše zjednodušuju. A nějak líp se mi dýchá.
  2. Přes den si zapaluju svíčky a poslouchám svých 5 cd amerických koled. A u toho poslechu jsem zvládla čtyři základní druhy cukroví. V plánu jsou ještě rumové kuličky a včelí úlky. Snad o víkendu.
  3.  Krásně jsem si setřídila fotky v počítači. Podle roků, podle akcí, podle měsíců…Ano, tomu se říká prokrastinace. Když se Vám strašně, ale strašně nechce umývat celá kuchyňská linka. To pak třídíte, kde co. Ale jo, ta linka mě čeká. O víkendu. Až udělám ty rumové kuličky :)
  4. Dárky mám skoro všechny. Skoro. Ano, ještě pořád jich pár zbývá. Zabalit je musím ještě všechny. To mě čeká asi tak tři noci před Štědrým dnem. Přes den ještě balíme balíčky pro Vás, abyste je mohly co nejdřív rozbalit a zase hezky zabalit pod Váš stromeček.
  5. Vánoční trhy máme skoro u domu a asi proto jsme se na ně ještě pořádně nešli ani podívat. Zvláštní je, že to nikomu z rodinvlastně nevadí.

Míša

  1. Letos je u nás díky novému členu rodiny vše takové dymanické. S radostí stíhám snad jen přijímat cukroví manželovy maminky. Naštestí děti po pečení ani moc netruchlí, protože samy nějak nestíhají.
  2. Velkou radost mám z dárků, které jsem letos začala vybírat v předstihu a i když už nějaký ten rok e-shop provozuji, sama  jsem až letos pořádně využila služeb ostatních e-shopů. A že jich je. A můj dobrý pocit podtrhuje i to, že jsem si letos dala záležet, aby těch českých a slovenských dárků bylo co nejvíce. :-)
  3. Také se tak děsíte vánočních besídek a vystoupení z všemožných kroužků a školek? Samozřejmě, že jsem vždy mateřsky a teď i navíc hormonálně dojatá, někdy jich je ale v tom adventním čase až moc. Letos to ale vypadá, že jsme to vše sfoukli v jednom velkém dětském školním představení a kromě trošky cukroví na závěrečnou besídku se po mě už nebude nic požadovat.
  4. Jdeme do divadla. Nechápu, jak se mi to podařilo, ale sehnala jsem na poslední chvíli lístky na téměř stále vyprodané představení. Bereme holky – malé i velké – a vyrážíme! I to přece k adventu patří. :-)
  5. V krbu jsme sice ještě nezatopili, stromek také nemáme, každým otevřeným pytlíčkem advetním kalendáři ale víme, že se na ty Vánoce letos všichni moc těšíme. V pěti to totiž bude naše velká premiéra. A i když nebude vše stoprocentní, o to víc to budou rodinné a hlavně naše společné Vánoce. :-)

Tenhle výčet berte jako malý náhled do našich domovů. Nic víc a nic míň. Vánoce nejsou o tom, kdo toho stihl víc napéct, kdo má lépe uklizeno a kdo letos zabalí dárky nejvíc stylově. My víme, že i vy to víte, a že se někdy všichni stejně honíme za tím, co je nejmíň podstatné.

img_15

Tak pro nás i pro Vás máme na závěr jeden tip. Uvařte si třeba horkou čokoládu z naší knížky, zvedněte telefon a zavolejte někomu, koho jste třeba celý rok nebo možná i dýl neviděli ani neslyšeli. A těm, co je máte blízko, nezapomeňte říct, že je máte rádi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..