Domů » Týden kávy – káva jako Brno

Týden kávy – káva jako Brno

P1050445

Na každém rohu nějaká kavárna, kavárnička, stánek s kávou nebo aspoň někdo, kdo si nese kávu s sebou. To je poslední dobou naše Brno. Takže není s podivem, že se celý tento týden bude konat v naší metropoli přímo kávový festival. 1.říjen je stanovený jako Mezinárodní den kávy, ale v Brně nás čekají kávové oslavy celý týden v rámci týdne kávy , do nichž se zapojilo na sedmdesát kaváren ve městě.

Je připraven jednak kávový program v obchodním centru galerie Vaňkovka a jednak program, který si chystají ostatní zúčastněné kavárny. Ve Vaňkovce se můžeme dozvědět celý kávový příběh od pěstování kávovníku, přes pražení až po způsoby přípravy a samozřejmostí bude i konzumace kávy. V jednotlivých kavárnách  po městě nás zase čekají různé akce či kávové speciality jako je kávové Créme brulée, den s českými pražírnami, či jiný kulturní program.  A jestli chcete spojit posezení v kavárničkách a ještě si zahrát hru, tak i ta je připravena. Kolkolem je prý nenáročná detektivní hra, která nás provede po místech, kde stávaly či stojí meziválečné kavárny.

Tak nevím jestli spíš půjdu za přednáškou – třeba o zdravé kávě, či na workshop o čištění kávovarů či Djezwe, možná mě zláká Latte art. Každopádně bych tento týden nějakou z kaváren chtěla navštívit a minimálně ochutnat zajímavou kávovou specialitu a třeba dát své oblíbené kavárničce hlas.

A jaký bude ten váš týden kávy?

P1050442

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..