Domů » Z Vysočiny až na Valašsko

Z Vysočiny až na Valašsko

Dva týdny mimo město utekly jako voda a já už zase sním o tom, kam vyrazíme příště. Než to ale vymyslím, budu se kochat fotkami a vzpomínkami z tohoto léta. Pokud hledáte inspiraci na dovolenou v Česku, je tento článek právě pro vás.

Vysočina

Jeden týden z prázdnin trávíme my mámy s dětmi u rybníka. Jezdíme sem už asi 20 let a ten pohled na rybník, stromy a noční hvězdy se zatím neomrzel. Jen čím je člověk starší, tím víc si ten pohled dokáže vychutnat. Pokud hledáte místo na koupání, procházky lesem, houbaření, pěší i cyklovýlety, pak jste tu správně. Milovský rybník a zázemí hotelu Devět Skal s dobrým jídlem a animačním týmem je pro tři mámy a jejich osm dětí idelání místo pro dovolenou. A až tam budete, nezapomeňte zajít na Blatiny ke Koskům na oběd. :-)

Valašsko

Po týdnu na Vysočině jsem jen rychle probrala oblečení a už jsme zase vyrazili. Tentokrát s mužem a našimi třemi dětmi a rovnou na Valašsko. A tak jako jsme celý předchozí týden trávili v okruhu asi tří kilometrů, tentokrát jsme se do pronajaté chalupy jezdili jen vyspat. Valašsko máme moc rádi a také tu máme hodně přátel. Takže kromě výletování to byl i velmi společenský týden. A jak prohlásil můj muž: „Bylo to tak pestré, že jsme ani neměli čas se pohádat!“

Celodenní popojíždění autem zvládly děti naprosto v pohodě a dokonce ten nejmladší člen si snad konečně zvykl na cestu autem a místo hysterického řevu se uklidňoval křupkama, sledováním filmů nebo spánkem.

A kde jsme vlastně všude byli?

Pokud vyrazíte na Valašsko s dětmi, určitě byste neměli minout muzem v Rožnově. Jen pokud chcete projít celý areál, vyhraďte si na něj nejlépe celý den. Valašská dědina je totiž fakt velká. :-) Jinak je tam ale krásně. A vidět pohledy dětí, když jste vešli do chaloupky s jednou místností, kde spávalo sedm až jednáct dětí, bylo k nezplacení.

Dalším velkým výlet byla zlínská Zoo, která je pro děti vždycky zážitkem. Zvlášť krmení rejnoků je opravdu top lákadlo. No, kdo by si nechtěl pohladit a nakrmit takové mazlíky.

Žádné velké túry jsme nepodnikali. Na Radhošť jsme ale vyšlápli. A i kdybychom po cestě chtěli zabloudit, tak to nešlo. Dav nás unášel až přímo před sochu. Výhled tam byl ale úžasný.

Stejně jako na Soláni, kde jsme si dali s kamárdy sraz a napak si užili přírodu témeř bez lidí.

Tajně jsem doufala, že se z Brna pojedeme na Valašsko zchladit a dokonce to tak i první den vypadalo. Nicméně i zde teploty brzy překročily třicítku a poslední den jsme to už nevydrželi a vyrazili k vodě. Víte, že mají na Valašsku vlastní Balaton? Někdy si tam zajeďte. Vlezla jsme tam dokonce i já. :-)

Kromě společenských a kulturních zážitků jsme si vychutnávali i ty gurmánské. Jedním z velkých překvapení týdne byla návštěva restaurace Rekovice. Nevím, jestli jsem byla nadšená víc z interiéru, jídla a nebo z toho, že nám celý oběd Teo prospal za sklem v kočáře.

Pokud byste se chtěli na naše gurmánské zažitky a momentky z cest podívat, sledujte můj Instragram: misha_mamami :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..