Domů » Moje první fotokniha od Saal-digital

Moje první fotokniha od Saal-digital

I když fotky miluji, baví mě fotit, ráda si je prohlížím, tak jsem úplně neschopná ve vytváření fotoalb. Jsem ten typ, co mám vše ve složkách v počítačí a poslední vyvolaná fotka v klasickém albu je asi z roku 2009.

Jediný náš velký počin roku je rodinný kalendář pro všechny babičky. Ne, že by mě to neštvalo. Plány mám samozřejmě veliké, protože jednou si vše samozřejmě nechám vytisknout a vytvořím si ta kouzelná alba. Tak třeba jednou…

O fotoknize jsme už dřív samozřejmě slyšela, nikdy jsem ji vlastně u nikoho neviděla a moc jsem nad ní ani neuvažovala.

Fotokniha

Když na mě ale na Instragramu vyskočila reklama na vyzkoušení fotoknihy od Saal-digital a poukaz na kupón v hodnotě 900 Kč, moc dlouho jsem neváhala. Navíc jsem měla právě zpracované a upravené fotky z Tater a z našeho rodinného focení od našeho kamaráda Davida a tak jsem si řekla, že za zkoušku nic nedám a uvidím, jestli mi tento to typ alba sedne.

Registrace i následné poslání kupónu proběhlo rychle a bez problémů. Jen platnost kuponu byla omezena na 14 dnů a já chytrá jsem si ho aktivovala den před dvoutýdenní dovolenou, na které nakonec nebylo dobré připojení, takže jsme s mužem fotoknihu vytvářeli až po příjezdu asi poslední dvě hodiny před vypršením limitu.

Samotné vytvoření fotoknihy bylo také docela snadné.Tedy já instruovala muže a on klikal. Trochu jsme kombinovali, ale ne moc. Formát jsme zvolili A4 a vyzkoušeli i fotografie na dvojstranu a musím říct, že ty mne nadchly snad nejvíc. Moje nejmilejší fotka z celých Tater, kde sedí naše školačka u Štrbského plesa si zasloužila nejen svoji dvojstranu, ale použili jsme ji i na titulní strany.

Footkniha obsahuje 30 stránek a co se vazby týče, vybrali jsme matný fotopapír a žádné zvláštní požadavky jsme jinak neměli. Od potvrzení objednávky uplynulo sotva pár dní a kniha už byla doma.

První listování bylo opravdu vzrušující. Po těh letech, kdy vidíte své fotky jen na obrazovce, jsem je měla v ruce a ještě k tomu jako knihu. Papír je krásný, pevný a jak jsme zjistili díky našemu batoleti, tak i odolný. Barevně fotografie odpovídají a i když jsme nepoužili plné rozlišení, fotky jsou i tak krásné a ostré.

Rozhodně mám nyní v knihovně milou vzpomínku a velmi silně zvažuji, že místo letošního rodinného kalendáře dostanou babičky a dědové poprvé svoji vlastní fotoknihu. :-)

Co vy? Máte s fotoknihou zkušenost? Pokud byste si ji chtěli vyzkoušet, mrkněte na FB Saal-digital a třeba na vás možnost fotoknihy ještě vykoukne.

3 comments

 1. Radka H says:

  Dobrý den Míčo.
  My jsme první fotoknihu vytvořili resp. já vytvořila z naší svatby. Po exempláři dostali i naši rodičové :)
  Pak jsem si na sebe upletla bič v podobě tvoření fotoknihy za každý rok života naší starší dcery a to samé mám v plánu tvořit i té mladší, ať si nezávidí ;)
  Teď zrovna hledám nového výrobce, protože z poslední fotoknihy mám rozporuplné pocity, takže díky za tip :)

  • Misha says:

   Milá Radko,

   to je dobrý napád vytvořit dětem fotoknihy. Také jsem nad tím přemýšlela. Pokud člověka nebaví popisování a zakládání fotografií, talk je fotokniha určitě dobrý nápad. Tak, ať se ty další fotoknížky líbí. :-)

 2. Jana F. says:

  Ja vytvarim fotoknihu posledni tri roky misto fotokalendare pro babicky a pro nas. Je skladnejsi a navic na obrazovce pocitace se na fotky nekoukam a nemam silu prochazet vsechna alba vic nez jednou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..