Domů » Mámy a dcery

Mámy a dcery

Původně jsem tu dnes chtěla k těm fotkám napsat něco pěkného, snového, dívčího, ale nenapíšu. Možná i Vy si raději přečtete něco víc ze života. I když ženské a dívčí to nakonec bude asi stejně. 

Děti na blogu – ano nebo ne?

Obě jsme mámy, obě máme tři děti a oběma se nám narodily také dcery. Poslední asi dva roky tu jejich fotky příliš často nevídáte. Má to svůj důvod. Holky už nejsou miminka ani batolata. Náš blog jsme začaly psát téměř přesně před pěti lety, v době, kdy jim bylo od 1 roku do 3 let. Byly malinké, roztomilé…a náročné :) Dnes jsou z nich malé slečny, které mají své vlastní světy, přátelství, radosti i sny. A my jim je chceme nechat. V poslední době jsem na více mateřských blozích četla podobné věty. Řešíme to asi všechny mámy, které píšeme blog a doma máme malé děti, nejen dcery.  Jak moc se otevřít, jak moc si chránit soukromí, co napsat a co ne. Je to tak trochu jako chůze po laně.

Malé ženy

Když byl ale v neděli ten svátek maminek, možná by se hodilo napsat i něco o tom, jaké to je být mámou holčiček. Hrozně tu nechci psát žádné klišé, typu, jak je to prostě nádherné a úžasné. Problém je v tom, že ho stejně asi napsat musím. Je to totiž opravdu nádherné a úžasné. Myslím, že můžu mluvit dnes za nás obě, když napíšu, že si ty naše malé princezny užíváme čím dál víc.

Vztah máma a dcera je totiž něco zvláštního a moc krásného. Tedy, může být. Čím dál víc si uvědomujeme, jak moc velký vliv na jejich život budeme mít. To, co do nich teď zasejeme, to si ponesou celý život. Věřím, že když budou slyšet, že jsou krásné takové jaké jsou, budou se později mnohem lépe vyrovnávat se svým měnícím se vzhledem. Když budou vidět, že ženskost a citlivost není žádný přežitek, dovolí samy sobě být takové i v dospělém světě. Když se naučí rozpoznávat co je doopravdy síla a co slabost (i když to někdy může vypadat přesně naopak), dokáží být silné i slabé v ten správný čas. Být princezna bojovnice je krásná, ale nelehká životní role.

Jako jejich mámy jsme na cestě, kousek máme za sebou, ještě poměrně velký kus před sebou. Ještě je toho musíme tolik naučit. Už není automatické, že nám řeknou všechno. Na nás je, aby v nás měly takovou důvěru, že za námi přijdou s čímkoli. Není to vůbec nic snadného. Poslouchat jejich starosti, když toho samy máte nad hlavu a byly byste radši, kdyby na Vás chvíli nikdo nemluvil. Vždycky když taková situace ale přijde, připomínám sama sobě, že je skvělé, že své starosti i radosti se mnou chtějí sdílet, že je nemůžu odmítat, protože když to budu dělat, učím je jen to, že příště už mají mlčet. Nejsme dokonalé mámy, to ani nemůžeme být. Snažíme se ale ze všech sil, aby z těchhle tří princezen vyrostly ženy, se vším, co k významu toho slova patří.

Bude to v knížce?

Ještě se na chvilku vrátím k tomu soukromí našich dětí. My jim ho zatím ještě dost hlídáme. Dvě z těch tří jsou ale tak velké extrovertky, že máme takové tušení, že to nebude trvat až tak dlouho a budou si psát svůj vlastní blog :)

Kdyby Vás náhodou zajímalo, jak vzniklo celé focení a pokud máte pocit, že jsme je nějak aranžovaly, tak píšeme se vší upřímností, že opravdu ne. Původně se s lněnou korunkou měla fotit jen Stellinka, jenže když to zjistily naše holky, během pěti minut stály sladěné a nachystané u dveří, že jdou taky. Já na tom focení nebyla, ale pevně věřím větám své sestry, že už jim stačí zadat pouze téma a holky si vše ostatní pojmou podle svého. Nemusí si na nic hrát, jsou takové jaké je vidíte na fotkách. Když se vrátily, ptaly se, kdy prý ty fotky budou v knížce (ne, žádnou další zatím rozepsanou nemáme :)). Na blog se ale podívají taky rády, koneckonců, už si ho i samy přečtou. Možná je tak postupem času přizveme ke spolupráci na článcích, uvidíme :)

Lněná korunka pro princezny

Určitě jste si na fotkách všimly lněné korunky. Ano, je to v Mámami naše horká novinka, ale rozhodně nebude jediná. Len jsme si zamilovaly a chystáme toho pro Vás mnohem víc.

Pokud se Vám korunka líbí, můžete si ji už teď objednat u nás na eshopu, momentálně jsou  korunky ve výrobě, ale skladem budou cca za 7- 10 dní.

Na stránky ale mrkněte určitě, protože až do nedělní půlnoci můžete nakupovat se slevou 10% na celý nákup. Stačí do objednávky zadat heslo „kveten17“.

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..