Domů » park lane cafe

park lane cafe

použito se svolením: ParkLane Cafe

Poprvé jsem ji navštívila více méně náhodou při cestě  z Lužánek. Nyní už hledám záminku pro cestu do Lužánek, abych ji mohla zase navštívit. A kdo že se to stal mojí dobrou přítelkyní? Je jí možná nenápadná dáma mezi kavárnami Park Lane Cafe.

První dojem na mne udělala obsluha – neskutečně příjemná, ochotná – po pravdě jsem si říkala, že to je takové to počáteční nadšení. Stejně jako každý den vytištěné trochu jiné snídaňové menu na kartičce společně s aktuální předpovědí počasí, citátem. Řeknete si:“ Jéé to je milý, no, aby jim to vydrželo.“ Jenže pak jsem přišla podruhé, potřetí a obsluha byla sice v jiném obsazení, ale stejně milá a kartička s předpovědí a výborným menu na mne čekala zas. Postupně jsem prostě této kavárně přicházela doslova na chuť a už vím, že co jsem brala jako prvotní nadšení, tak je běžný standart tohoto místa. Ke kávě Filicori Zecchini je samozřejmostí voda, kostky bílého i třtinového cukru a sušenka. Naštěstí domácí máslové sušenky je možné si objednat i zvlášť, protože jedna prostě nestačí.

IMG_8732
použito se svolením: ParkLane Cafe

Zjistila jsem, že největší dilema je vybrat si z nápojového a jídelního lístku. Jestli čokoládový dortík politý malinovou omáčkou, salát nebo toast či ciabattu. Aspoň že děti mají jasno a už si samy objednají džus s brčkem, ale spíš jim stačí, že jsme šli zase na medvěda. Rozumějte velkého chlupáče v dětském koutku, který je strategicky v zadní části kavárny, takže nadšení  nejmenších neruší ostatní návštěvníky.

06_int
použito se svolením: ParkLane Cafe

 Za doby kočárkového období, kdy syn spal jen za jízdy, jsem byla ráda za kávu s sebou, i když mě mrzelo, že se v příjemném prostředí nemohu zdržet déle.

Park Lane mi už udělala službu i před Vánocemi a narozeninami, kdy jsem zabalila dárkový poukaz, který udělal možná větší radost než měkkoň.

Za tu dobu, co do Park Lane Cafe chodím, jsem objevila asi jen dva nedostatky – schody a to, že v neděli mají zavřeno. S kočárkem se ale dá jet také přes dvůr, nebo stačí požádat o pomoc. A tu neděli nám nezbyde než respektovat. Možná i díky tomuto dni odpočinku je v Park Lane tak skvěle. A asi si to nemyslím sama, protože v hlasování během Týdne kávy získala třetí místo ve velké konkurenci brněnských kaváren. A jestli jste nestihli ochutnat kávové créme brulée, tak si budete muset počkat na příští rok. Mně tedy chutnalo moc.

P1030923

A co Vy už jste tuto dámu mezi kavárnami navštívili?

6 comments

 1. Jana says:

  Ano, byla jsem v Park Lane – s dcerou, taktéž cestou z Lužánek. Ale u nás to nebyla náhoda, vzala jsem ji tam cíleně na mléčný koktejl. Ema má ráda milk shake od McDonalda a já jí chtěla nabídnout jinou (lepší) variantu. Byla jsem sice podobně úspěšná, jako při (marné) snaze nahradit kečup rajčaty, ale mně se v Park Lane líbilo moc!

 2. Bohunka says:

  Strategicky dobře umístěná, příjemná kavárna. Chodím tam na pracovní schůzky a oceňuji místní domácí bylinkové limonády a vše, o čem píšeš ;) Vzhledem k účelu, proč se tam většinou objevuju, je tam na mě někdy moc dětí ;) Ale když se chci setkat s někým, kdo má s sebou děti, volím Park Lane nebo pak ještě do Aury – nedaleko.

 3. Pavel says:

  Park Lane je asi nejlepší kavárna v Brně a blízkém okolí a je tam názorně vidět, jak důležitá je příjemná a ochotná obsluha, samozřejmě bez kvalitních zákusků, kávy atd. by to nefungovalo.
  Jediné co mi vadí je, že někteří zákazníci si navykli brát do kavárny velké psy bez ohledu na to, že je třeba plně obsazeno a obtěžují tak ostatní hosty. Na zahrádku v létě bych to pochopil, ale mezi hosty do dětského koutku… To ale není ani tak problém kavárny jako spíš zákazníků.
  Takže kavárnu jednoznačně doporučuji!

 4. Marki says:

  Když ono s těmi dětmi i psy je to těžké, já třeba většinou nechci obtěžovat s dětmi v „klasických“ kavárnách, tak volím právě ty s dětským koutkem, ale i tak se snažíme děti mírnit, většinou postačí úplně obyčejná lidská slušnost z obou stran:)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..