Domů » první narozeniny

první narozeniny

dort

Rok se s rokem sešel a náš blog slaví první narozeniny.

Když jsme se pustily do psaní blogu Od hlavy až patě, nevěděly jsme a možná ani neplánovaly, že se dostaneme k ročnímu výročí. Spíš jsme všemu nechaly volný průběh. Sama za sebe můžu napsat, že témat, o kterých by se dalo psát, je ale tolik, že by mi na to možná nestačily ani blogy tři. Naštěstí na tolik blogů nemáme čas a často ani energii :-)

Od hlavy až k patě vzniklo v době, která pro nás nebyla úplně jednoduchá. Neměly jsme sílu a ani chuť psát o svých bolestech a zklamáních, kterých bylo kolem nás víc než dost. Byla to doba, kdy jsem byly vděčné za každou mini radost, za každé malé povzbuzení. Čas, ve kterém jsme dříve automatické věci začaly přijímat s velkou vděčností.

Blog se pro nás stal místem, kde si můžeme uvědomit, že jsou stále věci, které nás potěší, vykouzlí úsměv na strhané tváři a my tak můžeme na chvíli vypnout od starostí všedních dní. Pro někoho možná povrchní radosti, pro jiného třeba ale přesně to, co také zpříjemní jeho těžký den.

Psaní nám přineslo i mnoho nového. Objevily jsme několik dalších blogů, jejichž obsah, ale především jejich autorky, nás v mnohém ohledu inspirovaly. Navázaly jsme nové kontakty, přišly i zajímavé nabídky, které by nás bez psaní nejspíš minuly.

Díky blogu se navíc prokousáváme k tématům, která pro nás nejsou úplně jednoduchá, uvědomujeme si ale, že psaní o nich může být pomocí pro rodiny či jednotlivce v podobné životní situaci.

Upřímně nevím, kam se budeme dál ubírat. Každá jsme jiná, každá řešíme svět trochu jinak, náš styl psaní a výběr témat je jiný. Zatím nás to nijak nerozděluje, naopak cítíme, že v té naší jinakosti se můžeme doplňovat, ať už jen skrze blog nebo v životě samém… Je ale možné, že se časem každá vydáme jiným směrem a svoji energii, radost a čas budeme věnovat něčemu jinému. Uvidíme, zda tu za rok bude článek k druhým narozeninám a sama jsem zvědavá o čem by byl. Nebo už tu třeba žádný článek nebude a to znamená, že přišel čas dělat něco jiného :-)

Na závěr bych chtěla za nás všechny poděkovat za Vaše milé komentáře a emaily, postřehy a přízeň těch, kterým se naše články líbí a rádi se k nám vrací :-) A velký dík patří i našemu adminovi, který pomůže přesně tam, kde naše technické schopnosti končí!

5 comments

  1. Marki says:

    Děkujeme Hani! Ano, zdánlivě malé opomínané věci v životě bývají tím největším bohatstvím. Mé nejoblíbenější dny jsou právě ty všední, kdy se zdánlivě neděje nic zvláštního a přitom píšou náš život:)

  2. Petra says:

    Mě se blog moc líbí. Je pestrý a každý si v něm najde svoje.
    Z článků je poznat, že jste každá jiná, ale to je pro blog velké plus. Aspoň myslím…
    Určitě to nevzdávejte a pokračujte :) díky za čas strávený nad každým článkem :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..