Domů » Pirátská oslava

Pirátská oslava

Mrkvový dort

Už jsme zase slavili. Tentokrát žádná sladká párty pro malé ženy, ale pořádná piratská oslava pro nebezpečné piráty. A úkolů přede mnou bylo víc než dost.

Jak to sladit, co vymyslet za program, koho pozvat, bude poklad nebo nebude, jaký dort, kde to udělat,… a řada dalších otázek, které bylo potřeba vyřešit. Až jsem si po všech těch přípravách říkala, že mít víc dětí, tak celý rok vlastně nedělám nic jiného :-)

K dispozici jsme nakonec měli úžasnou zahradu, na které se děti mohly vyřádit víc než dost. Rodiče, kteří byli také pozvání, si zase mohli v klidu popovídat u občerstvovací stanice a všichni jsme si mohli do syta užít nádherné jarní odpoledne.

Malí piráti úspěšně našli poklad, oslavenec byl obdarován kupou úžasných dárů a přátelských potřesení rukou a dort byl domácí, jednoduchý a dobrý – prostě Carrot Cake.

Jsem hrozně ráda, že se vše povedlo jak mělo a týdenní nákupy a hodinové přípravy stály skutečně za to. Náš oslavenec zářil štěstím a všichni zúčastnění vypadali také spojeně. A já? Já si v tom švuňku ani skoro nestačila uvědomit, že už to je letos sedmá svíčka na dortu…

Honba za pokladem

Honba za pokladem

Plný stůl

Oslavenec

P.S. Pokud by někdo hledal inspiraci, jak si udělat podobnou párty, tak zde je pár tipů:

Pirátské motivy, které jsem s velkou vděčností použila na kelímky, zápichy do jídla a stylová „šampáňa“, jsem si zdarma stáhla zde .

Jako ubrus mi skvěle posloužil klasický krepový papír za pár korun, ze kterého jsem také udělala ozdobné vlaječky.

Konečně jsem měla také důvod pořídit si nádobí ze dřeva a palmových listů, které k pirátské oslavě náramně sedělo.

Jídlo jsem si připravovala sama, ale moc jsem to nepřeháněla. Děti stejně neměly na jídlo čas a nejlepší pokrm byly stejně lízatka z pokladu a domácí popcorn.

Máte-li vy sami tipy na další inspiraci, klidně pište a dávejte odkazy, moc ráda se se pokochám a zároveň budu na příště třeba zase o něco lépe připravena :-)

Přípravy

Přípravy

Edit: Na přání přidávám i zbásněné indicie. Básnické střevo ze mě asi nebude, navíc moc nedoporučuji vymýšlet texty v deset večer, protože už to opravdu moc nemyslí :-) Pro děti to ale bylo nakonec zajímavé zpestření a musely si trochu potrápit hlavičky než jim vše došlo :-)

Ty, který čteš tento vzkaz,

doplul jsi sem, tak si toho važ.

Na konci cesty klikaté

Tě snad vzácný poklad nemine.

Jeden z Vás je kapitán,

ten, který sedm roků slavit má.

Teď vezmi celou posádku a najdi stopu tam,

kde chlupatý tvor v domě svém

svou mrkev chroupá sám a sám.

Znám bylinkovou zahrádku,

kde čistá voda teče

a spoustu oblých kamínků,

kde láhev najdeš v kleče.

Třináct vlajek vlaje si

a s Vámi osud hraje si.

Najdi vlajky, odmotej

a píseň známou zazpívej.

Pak po šipkách vydej se k pokladu

a vše co máš polož před truhlu!

Truhla zde není,

Tvůj poklad čeká,

jen vzhlédni!

11 comments

 1. Lucie says:

  Úžasné! Malý oslavenec musel být nadšený. Shodou okolností taky chystáme oslavu v námořnickém stylu a prosila bych o tip, kde koupit ten modrobílý krepák. Díky. Lucie z Brna

  • Misha says:

   Milá Lucie, krepák jsem koupila v papírnictví a hračkářství Wikiland (u Vichra na Kobližné). Tam ho mají určite, viděla jsem ho ale i na Kobližné v Kohinoru. Přeji, ať se oslava vydaří a klidně se pochlubte fotkami výzdoby, ráda se nechám inspirovat na příště :-)

 2. Kamila says:

  ahojky, krásná oslava, mohla bych se zeptat, jak se hraje ta“hra“ hledání pokladu? Děti dělají nějaké úkoly? Děkuji za odpověď. KAMI

  • Misha says:

   Zdravíme a děkujeme :-) Hru „hledání pokladů“ jsem si udělala po svém. Naše děti jsou momentálně věku, kdy rádi, čtou, luští a dostávají dárky, takže jsem vytvořila několik „zpráv“, které byly poschovávané po zahradě a v každé zprávě byla zbásněná informace, kde najdou další zprávu. U některých zpráv byl i malý úkol jako najít zavěšené praporky nebo zazpívat známou píseň. Postupně je zprávy dovedly až k pokladu. Dá se to udělat jakkoliv, s malými dětmi se může jít jen po šipkách, starší můžou mít více úkolů a zapeklitější šifry. Fantazii se zkrátka meze nekladou :-)

   • Jana says:

    Je to opravdu krasne. Planujeme ted pro deti z lesni skolky take piratskou oslavu se tremi oslavencemi, tak to bude veliky :) chtela jsem se proto jen zeptat, zda by bylo mozne sdilet Vase ukoly se zbasnenymi informacemi? Pokud ne, samozrejme chapu, urcite to dalo hodne prace. I tak je to krasne :)

    • Misha says:

     Děkuji moc, Jani :-) Zbásněné úkoly nemám problém zveřejnit, jen mám problém je najít :-) Zkusím se po nich ještě podívat …

     • Andy says:

      Zdravím vás a po letech čtu vaši pirátskou oslavu z roku 2016 :) – úžasné, jsem také takový blázen – jen dotaz, nemohla bych i já použít vaše veršované úkoly? Děkuji a pokud najdete, moc moc díky za poskytnutí :)))))

     • Misha says:

      To mám radost, že i po letech je článek inspirací. Básničku klidně použijte, jsem ráda, že může posloužit i dál. Verše jsou na konci článku. :-)

      Míša

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..