Domů » Jede jede mašinka – dort z Bebe sušenek

Jede jede mašinka – dort z Bebe sušenek

mašinka

Mé letošní přednarozeninové trápení s dortem pro čtyřleté dítě vyřešil tento odkaz na mašinku. Po úžasných marcipánových dortech z minulých let to byla změna ve všech směrech.

Já osobně marcipán miluji, piškotový dort taky byl skvělý… Ale děti vždy ojedly jen marcipánové figurky a zbytek jsme do sebe cpali my dospělí. Tomu jsem chtěla letos předejít, přece jen dort má být hlavně pro malého oslavence. A vzhledem k tomu, že jsme měli pozvané první velké kamarády a lásky ze školky, bylo dětských strávníků hned několik. Nakonec se mašinkový dort nedort ukázal jako vynikající nápad.

základ vagonku

Budete potřebovat:

 • asi 4 balíčky Bebe sušenek
 • 500g tvarohu
 • 200g změklého másla
 • 150g cukru
 • asi 3 čokoládové polevy na polití
 • diskíto hvězdičky jako kola
 • lentilky, bonbony, tyčinky… na ozdobení

První problém byl hned s Bebe sušenkami. Koupila jsem mléčné a celozrnné, ale ty celozrnné se hodně lámaly. Vše jsem vyřešila „dokonalým maskováním“ a naštěstí dál už šla příprava hladce.  Do tvarohu přidáme cukr a máslo a ušleháme vše do hladkého krému. Cukru dejte dle chuti, ale pamatujte na to, že celá mašinka se bude polévat čokoládou, aby výsledná chuť nebyla přeslazená. Stavba samotná není zas tak pracná, sušenky u sebe drží vcelku dobře. Na vagonek budete potřebovat 13 k sobě tvarohovým krémem slepených sušenek a 6 dalších sušenek přilepíte ze stran.

vagonek

Mašinku jsem udělala se základem 13ti sušenek jako na vagonek a dalších asi 6 k sobě přilepených sušenek jsem položila nahoru jako kabinu a opět jsem obskládala 6 sušenkami, přičemž kabinu jsem nechala bez obložení, protože mi to přišlo už moc vysoké. Vše jsem dala do lednice aspoň na 2 hodinky vychladit. Mezitím jsem si rozpustila čokoládovou polevu a po vytažení z lednice jsem vláček potřela čokoládou, přilepila diskíto sušenky jako kola, ozdobila lentilkami a dala zpět do chladu. Těsně před podáváním jsem vagonky naložila dalšími sladkostmi, zapíchla svíčky a oslava mohla začít. A jestli dětem chutnalo? Jeden z Mišákových kamarádů to okomentoval slovy: Tý jo, to je dort z bébéček, tak to je fakt hustý“ a poté svůj kus vagonku do posledního drobku snědl.

mašinka

14 comments

 1. Ronja says:

  Jéééé, přesně tento mám zazáložkovaný, že ho udělám za 2 týdny holkám :) Akorát jsem nevěděla, jestli trefím poměr krému a počet balíčků sušenek, takže díky moc za podrobný rozpis. Povedl se ti úžasně!

 2. Monika says:

  S krémem rozhodně nešetři, já si dělala jednu mašinku zkušební týden dopředu a natírala jsem sušenky jen trošku a nebylo to ono. I tak z toho půl kila tvarohu budeš mít přebytek. Pokud bys chtěla ještě jeden vagonek, tak rozhodně přikup Bebe sušenek, ale krém ti bude stačit – jen to pak chce mít místo v ledničce – ty tři vagonky byly u nás tak akorát – byli jsme 4 dospělí a 4 děti, ale je to docela syté, takže celý vagonek zbyl na další den ke kávě.

  • Monika says:

   To moc děkuji za pochvalu, i když dokonalý určitě nebyl, tak děcka byly fakt nadšené a to nejen z těch sladkostí ve vagóncích. A ani to nebylo tak pracné, dobře to drželo u sebe, jen některá kola po vytažení z lednice odpadávala, ale to vyřešila kapka medu jako lepidlo:)

  • Monika says:

   Dobrý večer, děkuji za upozornění a ač se to zdá neskutečné, tak si toho nikdo nevšiml. Jsme moc rády, za všímavé čtenáře a čtenářky a pokud se dort chystáte dělat, tak přejeme ať se povede a chutná. U nás měl úspěch a ani si naštěstí nevšiml, že byl nazván ženským rodem, takže se ani neurazil – tedy nesrazil :). MoniKa

 3. Jana Škvařilová says:

  Právě jsem udělala a naprosto perfektní recept :-) Měla jsem obavy, že to nebude u sebe držet, ale bála jsem se zbytečně, hned se to vše krémem k sobě krásně přilepí :-) Zítra naplníme vagonky a může se zapalovat svíčka :-)

  • Monika says:

   Ano, vypadá to, že se nemůže podařit, ale opak je pravdou. Přeji ať udělá aspoň takovou radost jako u nás. A hlavně – oslavenci přeji vše nejlepší a krásné narozeniny.

 4. Lucie says:

  Dobrý den. Dortík vypadá úžasně. Chci ho vyzkoušet na nedělní oslavu. Je lepší ho připravit den předem? Děkuji. Lucka

 5. Monika says:

  Dobrý den, určitě je lepší den předem, sušenky tak akorát změknou a pak jen v den oslavy naplníte vagonky. Tak přeji ať se dílo podaří :)

 6. Adéla says:

  Dobrý den.. Mohu se zeptat jaký typ tvarohu? Měkký?.. Jinak je dokonalý a moc se Vám povedl, já ho budu dělat zítra večer na středeční oslavu narozenin mé dcery.. Miluje vláček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..