Domů » Backyard workshop day

Backyard workshop day

Všechno to začalo na dětském hřišti, kde jsme strávily jedno jarní dopoledne s Janou, která píše Blog Zrzky. Shodly jsme se na tom, že by bylo fajn trochu víc spojit blogerské a kreativní duše z Brna a uspořádat nějaký malý večerní workshop u vína, kde se bude moct tvořit, sdílet a povídat. Ten nápad nám nedal moc spát, takže jsme se hned následující týden sešly s Katkou ze Dvorku pod Petrovem a taky s Radkou z Kvítí z lesa, abychom společně vymyslely co a jak.

Holkám se nápad líbil, jen ten večer v úzkém kruhu jim přišel nějak málo :) Výsledkem našeho setkání byl tak nakonec včerejší celodenní Backyard workshop day.

Krasopsaní, kokedamy a mnoho dalšího

Počasí nemohlo vyjít líp, i když někteří od rána reptali, že prý je horko až příliš. Za mně ale nemohlo být lepší a vůbec mi nevadilo, že mi u kurzu Krasopsaní pálilo sluníčko do zad celé tři hodiny.

Od samého rána až do pozdního večera bylo na Dvorku živo. Zmíněný kurz Krasopsaní začínal hned v devět ráno. Během dne se pak zopakoval rovnou třikrát a zájemců bylo tolik, že by mohl nejspíš probíhat ještě nejmíň tři dny v kuse. V krásném prostředí zahrady se ale relaxovalo nejen u psaní. Kdo chtěl a včas se přihlásil, mohl si s holkama z Kvítí z lesa vytvořit třeba i svoji vlastní kokedamu. Přiznám se, že když jsem na začátku viděla ty hroudy hlíny, nevěřila jsem, že z nich jde vytvořit něco tak zeleného, kulatého a krásného.

Teď chvíli nebudu psát sama za sebe. Musím se přiznat, že i když papírový workshop byl pod záštitou našeho eshopu Mámami, já jsem pro něj nehnula prstem. To Míša pro Vás po večerech, stříhala, lepila, zkoušela a vybírala ty nejkrásnější washi pásky a vyměňovala si emaily s Ditou, aby peříčková přáníčka ladila co nejlépe.

Jakmile se dolepila poslední peříčka, přesunuly jsme se plynule do stínu stromů a strávili příjemnou hodinku výrobou květinových věnečků. To byl totiž ten původní zamýšlený večerní workshop :)

Dorty, drinky, léto kolem, v duši klid

Odpolední a podvečerní nálada na Dvorku už byla víc než uvolněná. Zatímco někteří ještě pilně trénovali v zahradě krasopsaní, jiní si seděli v křesílkách a pod vedením milé Hanky ze Zašívárny v klidu vyšívali pod vzrostlým kaštanem.

Na úplný závěr dne se ještě konal kávový workshop pod vedením kluků z Koffeinu. Na něm si účastníci připravili a také vychutnali výbornou filtrovanou kávu. Tu bylo jinak možné ochutnávat už od samého rána, stejně jako výborné dorty a jiné pochutiny.  Ty pro nás všechny připravily holky Děvče u plotny a Lec Kůk. Nouze nebyla ani o ledové drinky, které celý den míchali kluci z Premier Wines & Spirits .

Já sama si počkala, až se sluníčko schová za katedrálu a pak si pod stromem v klidu vychutnala svůj vůbec první gin s tonikem. Růžový byl a výborný byl! Současně s tím, jak se na Dvorku pomalu usazoval příjemný večerní chládek, bylo na čase rozpálit gril a kdo chtěl, mohl tak v zahradě povečeřet třeba králičí burger.

Nesmíme zapomenout zmínit ani kluky z Kentauru, kteří celý den upravovali vzhled malých i velkých pánů. Teď úplně nevím, kterých bylo víc, ale spokojeně vypadali všichni zúčastnění.

O děti vůbec bylo dobře postaráno. Od dopoledních hodin se jim trpělivě věnovala Verča z Mateřinky, která je pro nás po těch letech co se známe, vždy sázka na jistotu.

Ještě než poděkuju všem, kteří se na včerejším dni jakkoli podíleli, chtěla bych napsat jednu věc.

Nejsem vůbec organizační typ. Už na škole mi funkce předsedy třídy připadala jako za trest. Povahou jsem spíš introvert a doma je mi dobře. Nové kontakty a přátelství nenavazuji vůbec snadno, jen to občas umím dobře skrývat. A nemám moc ráda velké akce :)

Celý včerejší den tak pro mě byl vlastně taky o překonávání sama sebe. Zase jsem se něco nového naučila a zase zjistila, co dalšího se ještě naučit musím. Jasné ale je, že sama bych to rozhodně nezvládla.

Prosté, ale velké DÍKY

Obrovské díky tak patří mé milé sestře a Katce ze Dvorku, se kterými jsem na messengeru trávila noci i víkendová rána, a které to obě zvládly ještě s miminem na ruce. Taky Radce z Kvítí z lesa i všem výše zmíněným, že do toho s námi šli, byli iniciativní, kreativní, trpěliví a skvělí!

Díky i Vám všem, kteří jste se včera zastavili a přispěli tak k úžasné atmosféře celého dne. Díky za Vaše zprávy, sdílení příspěvků na FB, Instagramu i Vašich blozích. Budeme se těšit zase někdy, až se zase jednou překonáme :)

3 comments

 1. JV says:

  Ou, tak tahle akce mi unikla a mrzí mě to, protože musela být skvělá! Moc se mi líbí nápad zorganizovat takové pestrobarevné a inspirativní setkání, kde si každý přijde na své.
  Příště už snad neminu :-)
  Hezké dny a gratulace k překonání sebe sama!
  Jitka

  • Marki says:

   Jee, to nás mrzí! Sdílely jsme na FB, ale nějak jsme v těch přípravách zapomněly dát pozvánku i sem na blog. Chyba, příště napravíme :) A jinak díky moc!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..