Domů » Lego výstava ve Slavkově

Lego výstava ve Slavkově

Lego

O víkendu jsme si po všech nemocech a mrazech udělali výlet mimo Brno.

A když na výlet, tak jak jinak než se svačinou. Práci  mi velmi usnadnili zbytky ryby ze včerejší oslavy. Takže jsem jsem připravila rychlé sendviče z tresky v těstíčku, kterou jsem měli na večeři, nakrájela zeleninu, ovoce a mohlo se vyrazit.

1-IMG_1978-001

Nakonec jsme zase tak moc mimo Brno nejeli a skončili jsme ve Slavkově u Brna. A zima byla opět pořádná. Ve Slavkově jsme měli cíl jasný, dorazili jsme na zámek, kde se koná Lego výstava a musím napsat, že jsme si to užiili všichni. Ve dvou místnostech jsme mohli obdivovat větší či menší stavby několika nadšenců, kteří musí ty titěrné kostičky asi hodně milovat. Nechyběla železnice, mrakodrap, snad celá postavená série Lego Friends nebo rodina Simpsonových. V poslední místnosti se mohly vyyřádit samotné děti a postavit si z Dupla či Lega svoji originální stavbu.

Lego

Když jsme se nabažili kostiček, chtěli jsme se ještě projít v zahradě, ale naše ne úplně zimní oblečení nám nedovolilo strávit moc času. Takže pár fotek a šup do tepla.

A kam? Skončili jsme na náměstí v kavárně Style Cafe, která je v vyhlášená svými zákusky a příjemným prostředím. Trochu jsme se báli, jestli se vejdeme, ale překvapila nás úplně prázdná kavárna a naopak plný pult čerstvých dortíků. Zasedli jsme do prvního patra a rozmrzali u kávy, čaje a lahodného zákusku.

Slavkov

Slavkov

Slavkov

7-IMG_2087-001

Když jsme se dostatečně posilnili, vydali jsme se plni zážitků i jídla na cestu domů.

Pokud máte doma podobné lego nadšence jako my, výstava by vám určitě neměla ujít. A když už tam budete, zajděte si i na ten zákusek. My se tam možná vydáme ještě jednou a to nejen kvůli Legu, ale i kvůli  výstavě počítačů Apple, která probíhá současně a já bych se moc ráda prošla tou zámeckou zahradou :-)

4 comments

 1. Ta Ita says:

  Skvělý tip, díky! Většinu naší rodinky by výstava určitě bavila a park je krásný (pro mě nejvíc na podzim). Lego bývá k vidění v Brně i na BIGI, myslím že bylo teď jeden z víkendů v březnu, ale my to propásli….
  Zdravím a přeju krásný čas Velikonoc :)
  PS: zaujala mne sklenička/dózička na zeleninu ze „svačinové“ fotky – prozradíš co je zač?

  • Misha says:

   Kombinace zámku a lega je opravdu chytrá, na své si přijde opravdu celá rodina :-) Jinak na zaleninu jsme použila zavařovací sklenici „weck“, dávám do ní muži například také jogurt s müsli. Mám ji už dlouho, ale jelikož nezavařuji, tak až teď našla uplatnění :-) A celá rodina i vám přeje krásné Velikonoce!

 2. Peesko says:

  Díky za příjemnou recenzi k výstavě Svět kostiček, která je aktuálně přístupná veřejnosti na zámku Slavkov – Austerlitz. Otevřeno bude i na Velikonoční pondělí, v době od 09.00 do 16.00 hodin.

  Veselé Velikonoce přeje Peesko, autor projektu putovní výstavy Lego exponátů „Svět kostiček“

  • Misha says:

   Děkuji moc za reakci. Výstava vašich kousků je opravdu vyvedená a jste inspirací pro našeho lego nadšence :-)

   Věřím, že výstava je dobrý tip na výlet (nejen) na velikonoční svátky!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..