Domů » Nevšední dort pro všední den

Nevšední dort pro všední den

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Občas se smíchem říkám, že kdyby mě někdo platil za vaření kávy, čaje a pečení koláčů a buchet, byla bych už nejspíš docela bohatá.

Bydlíme v centru Brna a tak se u nás občas staví někdo něco vyzvednout, přinést. Občas nějaká maminka s dítkem nebo naopak bezdětné kamarádky přijdou na dopolední kávu. Občas zůstanou přes oběd, někdy se návštěva protáhne téměř do večeře. A mě to baví! Mám tohle kávové posezení s vámi moc ráda, mé milé přítelkyně!

Nejvíc se samozřejmě stýkáme my autorky blogu, neb bydlení v jednom domě k tomu přímo vyzývá. Naše děti tu vlastně žijí jako Mach a Šebestová a naprosto jim to vyhovuje a nám taky.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V tomto týdnu jsme jedno odpoledne s Aničkou pekly dort tatínkovi na uvítanou z práce. Byl z něj nadšený, stejně jako dvě nečekané, ale o to milejší návštěvy druhý den. Takže tady máte recept, zkuste ho. Je tak jednoduchý, že už teď mě napadá nejméně pět obměn. Takže by se dalo říct, že je to opravdu ideální dort pro všední dny a nečekané, ale milé návštěvy :) Dort je inspirací z nového čísla Apetitu, ale já si ho přizpůsobila svým chutím a taky zásobám, takže nakonec z něj byl dort úplně jiný.

Ingredience:

  • 175g másla, změklého
  • 200g třtinového cukru
  • 4 vejce
  • 85g hladké mouky
  • 1 lžička kypřicího prášku
  • 1 lžička vanilkového extraktu
  • meruňkový kompot (nebo marmeláda)

Předehřeji troubu na 160°C. Vyšlehám máslo s cukrem na světlý a nadýchaný krém. Přišlehám vejce a vmíchám mouku prosátou s kypřicím práškem, vanilkový extrakt. Dortovou formu vyložím meruňkami, na ně dám směs a uhladím. Peču 50 – 60 min. Nechám vychladnout.

Pokud si chcete dort ozdobit obrázkem, vystřihněte si motiv z papíru, položte na dort a okolo hojně pocukrujte. Papír opatrně odstraňte.

Dobrou chuť, užívejte si své všední dny!

2 comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..