Domů » Nožky v teple

Nožky v teple

Nožky v teple

Před nějakou dobou jsem v článku o nošení dětí v zimě psala mimo jiné i o tom, jak je důležité zateplení nožiček. Děti nám z šátků vyrostly a my zjistily, že neméně důležité je zateplení, i když se děti rozchodí.

A s přicházející zimou je téma více než aktuální. Každoročně nás čeká vybírání zimních botiček, oteplovacích souprav a v neposlední řadě také výbava dětských punčocháčů. V dnešní době je výběr velký a můžeme si vybrat z mnoha druhů, materiálů i vzorů.

V chladnějších dnech dětem stačí klasické bavlněné punčocháče, které známe z dětství. Záleží jen na nás, zda se držíme tradice nebo sáhneme po těch, které obsahují elastan a drží lépe na nohách. Případně dáme přednost eleganci  ve formě pletených punčocháčů.

Dobrou vychytávkou proti sesouvání punčocháčů jsou kšandy. Pokud dítěti oblečeme ale menší velikost než potřebuje, proti rozkroku u kolen nás nezachrání ani elastan, ani šráky :-)

mile_ruzove
Zdroj Mile
hm_bavlnene
Zdroj HM

Při koupi se vždy orientuji podle cedulky, kde je napsané, kolik procent bavlny punčocháče obsahují. Čím více bavlny, tím lépe. Zvláště pro alergiky, citlivé duše a hlavně pokožky jsou vhodné co nejčistší materiály. Nejlepší je stoprocentní bavlna a neméně příjemné jsou punčocháče či legíny z biobavlny či bambusu.

bambus_brana
Zdroj Brána k detěm

Horkokrevné povahy přežijí zimu v tenčích punčocháčích, ti více náchylní a často nemocní možná ocení větší tepelný komfort ve formě termo punčocháčů a termolegín.

Termolegíny, 2 ks, tmavomodré a pruhované
Zdroj Tchibo.cz

Termopunčocháče, 2 ks, se srdíčky a hvězdičkami
Zdroj Tchibo.cz

Pokud by ani to nestačilo, osvědčily se nám vlněné kamaše. Kombinaci punčoch a kamaší máme odzkoušené zvláště u holčiček, které touží i za mrazivého počasí vyrazit ven v sukních a šatech :-)

Merino kamašky a tunika tyrkys
Zdroj Bundles

A jaké jsou vaše oblíbené materiály pro zateplení dětských nožiček???

2 comments

  1. Lenka says:

    Pěkný článek, dle mého aktuální nejen pro dětičky, ale i pro maminky, protože co je v zimě důležitějšího, než mít nohy v teple? Po loňské zkušenosti s koženýma botama, do kterých přes veškerou snahu teklo, letos sháním s tepelnou izolací, woterproof nebo goretex… zimě zdar :-)

  2. Misha says:

    Děkuji, Lenko. Nohy v teple ocení určitě i dospělí (ti možná více více než děti :-) ) Zimní boty by určitěl také vyšly na samostatný článek. Ne každá bota, která se tváří jako zimní, svůj účel dobře splní…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..