Domů » Nožky v teple

Nožky v teple

Nožky v teple

Před nějakou dobou jsem v článku o nošení dětí v zimě psala mimo jiné i o tom, jak je důležité zateplení nožiček. Děti nám z šátků vyrostly a my zjistily, že neméně důležité je zateplení, i když se děti rozchodí.

A s přicházející zimou je téma více než aktuální. Každoročně nás čeká vybírání zimních botiček, oteplovacích souprav a v neposlední řadě také výbava dětských punčocháčů. V dnešní době je výběr velký a můžeme si vybrat z mnoha druhů, materiálů i vzorů.

V chladnějších dnech dětem stačí klasické bavlněné punčocháče, které známe z dětství. Záleží jen na nás, zda se držíme tradice nebo sáhneme po těch, které obsahují elastan a drží lépe na nohách. Případně dáme přednost eleganci  ve formě pletených punčocháčů.

Dobrou vychytávkou proti sesouvání punčocháčů jsou kšandy. Pokud dítěti oblečeme ale menší velikost než potřebuje, proti rozkroku u kolen nás nezachrání ani elastan, ani šráky :-)

mile_ruzove
Zdroj Mile
hm_bavlnene
Zdroj HM

Při koupi se vždy orientuji podle cedulky, kde je napsané, kolik procent bavlny punčocháče obsahují. Čím více bavlny, tím lépe. Zvláště pro alergiky, citlivé duše a hlavně pokožky jsou vhodné co nejčistší materiály. Nejlepší je stoprocentní bavlna a neméně příjemné jsou punčocháče či legíny z biobavlny či bambusu.

bambus_brana
Zdroj Brána k detěm

Horkokrevné povahy přežijí zimu v tenčích punčocháčích, ti více náchylní a často nemocní možná ocení větší tepelný komfort ve formě termo punčocháčů a termolegín.

Termolegíny, 2 ks, tmavomodré a pruhované
Zdroj Tchibo.cz

Termopunčocháče, 2 ks, se srdíčky a hvězdičkami
Zdroj Tchibo.cz

Pokud by ani to nestačilo, osvědčily se nám vlněné kamaše. Kombinaci punčoch a kamaší máme odzkoušené zvláště u holčiček, které touží i za mrazivého počasí vyrazit ven v sukních a šatech :-)

Merino kamašky a tunika tyrkys
Zdroj Bundles

A jaké jsou vaše oblíbené materiály pro zateplení dětských nožiček???

2 comments

  1. Lenka says:

    Pěkný článek, dle mého aktuální nejen pro dětičky, ale i pro maminky, protože co je v zimě důležitějšího, než mít nohy v teple? Po loňské zkušenosti s koženýma botama, do kterých přes veškerou snahu teklo, letos sháním s tepelnou izolací, woterproof nebo goretex… zimě zdar :-)

  2. Misha says:

    Děkuji, Lenko. Nohy v teple ocení určitě i dospělí (ti možná více více než děti :-) ) Zimní boty by určitěl také vyšly na samostatný článek. Ne každá bota, která se tváří jako zimní, svůj účel dobře splní…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..