Domů » Podzimní atmosféra u vás doma

Podzimní atmosféra u vás doma

Podle kalendáře sice ještě ne, ale jinak už vlastně jo. Máme tu podzim. Ne, tak ne, zatím ještě babí léto. Prakticky to ale znamená, že vyjít ráno ve vlněné šále už není úplně od věci, jen musíte mít s sebou velkou kabelku, abyste ji měly přes poledne kam dát. My obě, autorky blogu a zároveň ségry, které se skoro na ničem neshodnou, obě shodně milujeme léto a podzim odsouváme ve svých myslích do pozadí jak nejdál to jde. No a pak přijde den, kdy už to prostě nejde, a tak vymýšlíme způsoby, jak si ty dny co nejvíc zpříjemnit a vytvořit doma podzimní hřejivou  atmosféru.

Ani letos tomu není jinak, a tak jsme si vymyslely dnešní článek plný svíček, hřejivých dek, polštářů a jablečného koláče. Tak se pojďte na ten nadcházející podzim naladit spolu s námi.

Musíme se přiznat, že připravovat podobné foto články nás baví čím dál víc. Uznáváme, že to možná bude taky tím, že už nám u toho neasistuje dětí šest, ale pouze jedno a když se zadaří, i to nakonec spí v kočárku na balkoně, takže můžeme volně tvořit (a hlavně zapalovat ty svíčky:) ).

Zapal svíčky, uvař čaj

Tím se dostávám k úplnému základu hřejivé podzimní domácí atmosféry. Prostě svíčky. I když nemáte doma zrovna uklizeno a přijde vám nečekaná návštěva, zapalte svíčky a uvařte čaj nebo kávu. Věřte, že návštěva bude odcházet s pocitem, jak to máte doma krásně útulné. Funguje to. Vážně. Ale rozhodně nemusíte čekat jen na nečekanou návštěvu. Na tu se navíc nečeká, že? Zapálit si svíčky a uvařit čaj můžete taky klidně jen pro sebe. A nemusíte u toho ani zrovna sedět na sedačce a listovat časopisem. Já osobně se svíčkami vařím nebo žehlím.

Polštářky poházené, nikoli rozházené

Pokud byste chtěli ještě nějaký tip pro nečekanou návštěvu a ne zrovna uklizený byt, pak rozhodně doporučujeme polštářky. Malé dekorační polštářky ladně poházené (ne rozházené) na sedačce, navíc v kombinaci se zapálenou svíčkou, udělají divy. A drobečků na koberci si vážně nikdo nevšimne. Zvlášť ne, v takovém listopadovém odpoledni.

Nevím jak pro vás, ale pro mě je taková kvalitní hřejivá deka naprostý základ podzimní a zimní výbavy. Jsem teplomil a když je mi zima, nedokážu myslet na nic jiného, než že mi je prostě zima, takže když po večerech zrovna nežehlím, chumlám se do té teplé deky, obklopím se těmi polštářky a pak listuju tím časopisem.

Domácí koláče jsou nej

Na fotkách, které jsme pro vás fotily vidíte taky koláč, který jsem původně nepekla ani tak na focení, ale hlavně proto, že jsme si o víkendu ze zahrady přivezli plný koš jablek a hrušek, a tak jsem měla pádný důvod konečně poprvé zkusit „apple pie“. Na jeho pečení mě už minulý týden nalákaly fotky a recept Káti z blogu Miluji svůj život. Sice mi jeho příprava zabrala podstatnou část pondělního odpoledne, ale výsledek stál za to, i když uznávám, že vzhled mého koláče je o něco více rustikální než ten Kátin. A není to chybou v receptu, to je vám asi jasné. Aby ale nedošlo k omylu, my tyhle domácí koláče máme rády nejvíc ze všeho a rustikální vzhled toho našeho jsme ještě podpořily podložkou v podobě dřevěného prkénka a jednoduchou prostírkou na stůl, ve které by možná každý nepoznal lněnou utěrku. Jak prosté, že?

Letos bude báječný podzim

Nakonec tu pro ten nadcházející podzim máme ještě jeden tip. Na fotkách jste ji nemohli přehlédnout, tak už se nebudu moc rozepisovat. Naše knížka Báječné oslavy se vám bude k těm čím dál delším podzimním večerům taky krásně hodit. Najdete v ní inspiraci na (nejen) podzimní piknik, ale taky třeba celou kapitolu Vánoce. A v každé té kapitole najdete spoustu tipů nejen na recepty a tvoření, ale i krátké příběhy ze života. A hodně hřejivé atmosféry nebo hygge nebo jak chcete.

Naším velkým přáním je, aby ta domácí hřejivá atmosféra byla součástí každého domova. I proto jsme knížku tvořily.  A i proto jsme pro vás na celý nadcházející podzim připravily akci, která potrvá až téměř do Vánoc. V rámci této akce si můžete na našem eshopu zakoupit knihu se slevou 15%. Navíc, když už jsme tu naťukly ty Vánoce, tipů na dárky není nikdy dost, co myslíte?

A něco víc z naší vlastní domácí atmosféry můžete sledovat také na našich instagramových profilech @marketa_mamami a @misha_mamami . Těch svíček a horkých čajů tam určitě uvidíte v následujících týdnech a měsících víc než dost :)

Tak krásný podzim mějte!

4 comments

  • Marki says:

   Štěpánko, díky moc! Já jsem rozhodně lepší kuchařka než cukrářka, ale pravda je, že chuťově byl vážně výborný. Co se vzhledu týče, jsou tyhle rustikální koláče poměrně milosrdné a můžou si je dovolit péct i méně šikovné ruce. Navíc, vždycky tu máme cukr moučku :)

 1. Kristina says:

  Holky, ty fotky máte nádherné :) Úplně cítím tu atmošku :) A jsem s vámi za jedno – svíčky, deka, čaj a nějakej ten koláč s jablky a prostě je tam útulno :) A návštěva může dorazit :) Jo a za mne ještě teplý huňatý ponožky :D

  • Marki says:

   Kristi, děkujeme moc! Jsme moc rády, že se to povedlo, přenést tu atmosféru z fotky. Nám totiž u toho focení bylo taky krásně :) A ponožky! Jak jsem na ně mohla zapomenout :)))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..