Domů » Prázdninami to nekončí

Prázdninami to nekončí

batůžek Brumík

I když je to nemilé, je to tady znovu. Srpen se přehoupl do druhé poloviny, rána i večery jsou chladnější, dny kratší a výlohy obchodů jsou neomylným ukazatelem toho, že prázdniny se blíží ke svému konci. Prázdniny možná, léto nám ale potrvá až téměř do konce září, sluníčko ještě pořád krásně hřeje a i když to možná už nebude úplně na koupání, pořád ještě bude co vychutnávat. Já mám třeba září spojené s dozrávajícími hrozny, burčákem a vůbec s takovým zvláštním hřejivým klidem po rozbouřeném létě.

IMG_0463-Edit

Dětem ani sobě prázdniny nehodlám krátit ani o jedinou chvíli, ale jako máma musím přemýšlet trochu dopředu o všem , co budou potřebovat na svá další dobrodružství v novém školním roce. A určitě se také vydáme ještě na několik víkendových výletů, třeba na některý z našich hradů a zámků, než zase všechny usnou zimním spánkem. Co v rodině se třemi malými dětmi rozhodně na takový správný výlet chybět nesmí, je určitě dostatek batůžků. Holky už mají své větší, ale Matěj si už celé letošní prázdniny svá milovaná auta a pití poponáší v malém látkovém batůžku , který má po své starší sestřičce. Využívat ho bude asi ještě nějakou dobu, protože od září ho čeká jedna velká změna – dvě dopoledne v týdnu už bude trávit bez mámy s partou kamarádů. Těšíme se oba :)

IMG_0484-Edit

Jestli Vás zajímá, co tak obvykle naše děti ve svých batůžcích nosí, tak Vám to s jejich svolením můžu prozradit. Naše holky nevyjdou z domu bez peněženky, rtěnky (tak se u nás říká balzámu na rty) a když se jede na celý den, nikdy nezapomenou nějakého plyšového kamaráda a taky svačinu. Do školy holky obvykle nosí plastovou krabičku, ale do malého batůžku je rozhodně praktičtější svačinová kapsa. U nás doma se nejvíc osvědčila ta na rohlík. Naše Anička si také už zavedla svůj deníček, kam si píše všechny své zážitky.

IMG_0493-Edit

pro cestovatelku

Ještě celé září si holky budou užívat, že můžou chodit v sukních a šatech. Naboso už to možná nepůjde, ale to vůbec nevadí, protože s podkolenkami jim to bude slušet možná ještě víc.

IMG_0475-Edit

A až venku bude pršet a nebude se nám chtít nikam vyrážet, nechám děti, ať cestují aspoň na stránkách knížek pana Šaška nebo v časopise Raketa.

prstem po stránkách

 

Ať už konec prázdnin a následné babí léto budete trávit jakkoli, hlavně si nezapomeňte každý den pořádně vychutnat!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..