Domů » Prázdninové výlety

Prázdninové výlety

IMG_9975-Edit

Prázdniny jsou skvělý čas objevit místa dosud nepoznaná nebo se vrátit na ta oblíbená, na která přes rok není čas. A jaké byly naše prázdninové výlety?

My jsme byli letos trochu limitovaní šestinedělím, i tak jsme ale kromě odpočívání stihli několik krásných výletů, na které budu moc ráda vzpomínat.

Výhodou byly dvě samostatně chodící děti a miminko, kterému stačilo být u mámy v šátku.

Poslední roky jsme si moc oblíbili Brněnskou přehradu, kde se dá v létě krásně osvěžit ve vodě nebo jen při ležení pod stromy. Parkát jsme tak vyrazili společně. Děti si to s tatínkem užili ve vodě a já s knihou a miminkem na souši.

IMG_9613-Edit

IMG_0380-Edit

A když to na koupání úplně nebylo, zvládli jsme i prohlídku hradu Veveří a výstavu kostýmů z pohádek, kterou ocení holky i kluci.

IMG_7690-Edit

IMG_9872-Edit

IMG_9842-Edit

IMG_9935-Edit

A nebyly by to prázdniny, kdybychom si na přehradě neužili i výlet parníkem.

IMG_7833-Edit

IMG_7824-Edit-Edit

Pokud vyrazíte na Jižní Moravu, tak kromě Brněnské přehrady by vám něměl uniknout Lednicko-valtický areál. V Lednici jsme tentokrát nebyli, za to jsme navštívili Tři Grácie a Huberta. Jen pokud nejste cyklisty, tak na této trase budete působit trochu jako rarita. :-)

IMG_9949-Edit

IMG_9975-Edit

IMG_9985-Edit

Jelikož bydlíme v centru města, které většinu roku miluji, jsou ale dny, kdy potřebuju prostě ven, do přírody, chvíli nikoho nepotkat a jen tak prostě jít… Třeba v Moravském krasu se prochází moc hezky. Jen s dětmi je to kochání se přírodou občas komplikovanější. Tu bolí záda z batohu, ten zase neví, co má při chůzi dělat a když už se na chvíli zabaví, tak zjistí, že mají oba obrovský hlad… A když Vás do toho ještě chytne slejvák a vy máte miminko v šátku a deštník v autě, přemýslíte, jestli příště raději nebude lepší zůstat přeci jen v centru města. Pak se ale vyjasní, posilníte se tatrankou a těšíte se společně na zmrzlinu a kofolu a po návratu si říkáte, že to určitě musíte zase někdy zopakovat. :-)

IMG_0525-Edit

IMG_0538-Edit

IMG_0553-Edit

IMG_0634-Edit

 

I když je to se staršími dětmi moc fajn, byla jsme vděčná i za výlety, které jsme si užili jen já muž a miminko. Pokud jste ještě nenavštívili Boskovice, rozhodně to někdy udělejte. Vydejte se minimálně do zámeckého parku (nebo i na prohlídku) a nenechte si ujít i procházku židovskou čtvrtí a návštěvu rekonstruované synagogy. A zámecká restaurace je také dobrým místem odpočinku. :-)

IMG_0191-Edit

IMG_0174-Edit-Edit

IMG_0204-Edit

IMG_0213-Edit

IMG_0217-Edit

Ve třech jsme vyrazili také do lesů. Kousek za Nedvědicí na Vysočině jsme se v malé vesničce vydali po červené a už brzy jsem zjistila, že červená za chvíli budu i já. Kilometrový stoupák nám dal trochu zabrat, odměnou nám ale byla procházka v zemi nikoho. Cestou necestou, lesem i podél luk, jen my dva a spící miminko a konečně trochu času povídat si, mlčet, odpočívat i čerpat…

IMG_0650-Edit

IMG_0652-Edit

IMG_0667-Edit

IMG_0677-Edit

IMG_0661-Edit

A jaká jsou vaše oblíbená místa, objevili jste letos něco nového, kam se budete rádi vracet? :-)

 

2 comments

 1. iKarkulka says:

  Anče, Kubo, hajnej! Jéé, naše oblíbená pohádka :-)

  Krásná místa. Brno a okolí vůbec neznáme, Brnem vždy jen projíždíme. V říjnu se chystáme na Pálavu (už podruhé), letos snad Lednicko-Valtický areál stihneme. Veveří mě nalákalo, tak snad stihneme i tam zajít.

  My žijeme v Brdech, takže milujeme tady u nás každý kout, rádi vyrážíme do okolí na menší výlety, chodíme často, a přesto mám pocit, že jsme z Brd skoro nic zatím neviděli. Je toho tolik! A to nemluvím o celé ČR a přilehlých oblastech. Momentálně mě velmi láká Rakousko.

  Kromě Pálavy jsem se loni naprosto zamilovala do Šumavy. Ubytování jsme měli v Želnavě a odtud vyráželi všude možně, až k Sušici. Byla bych tu do večera, než bych vyjmenovala všechna krásná tamní místa, a to jsme jich ještě velkou většinu opět nestihli.

  Teď na začátku prázdnin jsme byli už poněkolikáté v Jižních Čechách, pod Krumlovem. Poprvé jsme byli ve Vyšším Brodu a v Rožumberku, na Čertových kamenech, viděli jsme Krumlov z lodi, jeli jsme Vltavu, navštívili jsme taky Holašovice… Příště bych ráda do Vodňan, do Písku, do Strakonic…

  Ještě předtím jsme byli už třetím rokem u Domažlic, na Chodsku, tamní krajina je taky nádherná.

  Před pár lety jsme zase byli v Telči, to je taky srdcovka. Pak u Třeboně, Jindřichův Hradec, rybník Rožmberk a tam ty kouty.

  Moc se nám líbilo i v Beskydech, i když tam nám zrovna moc nepřálo počasí a podruhé jsem zase byla ve vyšším stupni těhotenství, takže jsem už moc výlety nezvládala. Tak tam bych se ráda vrátila.

  No a nesmím zapomenout na milované Slovensko! Bratislava, okolí Bojnic a hlavně Tatry, Nízké i Vysoké, až k Popradu a dál.

  Jsem se nějak rozepsala. Mám tolik míst, kam bych se chtěla podívat, všechno tam poznat, ne jen tak v rychlosti. Ale na to je život asi krátký. Tak třeba v těch příštích :-)

  • Misha says:

   To je krásný výčet! :-) Ach ty Jižní Čechy, moje srdcovka – zasnoubení, svatebka, vodácké výlety,… A Brdy zase neznáme vůbec :-) Návštěva Brna, myslím, také stojí za to a z Pálavy to není taková dálka, co? :-) Těch míst je opravdu spousta a to jsme jen v naší domovině, že? Tak přeji krásnou dovolenou a nové objevy! :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..