Domů » Šestinedělí potřetí

Šestinedělí potřetí

IMG_0288-Edit

Letí to. Čas novorozence je pryč a za chvilku máme i po šestinedělí. Začátky s miminkem jsou vždy vzrušující, někdy možná až moc. A i když je to pro naši rodinu už potřetí, opět jsme vlastně na začátku. A znovu jsem vděčná za vše, co mi ty první týdny či měsíce s miminkem usnadní a zpříjemní.

Největší úlevu cítí maminka, když může odejít z porodnice domů. I když jsem měla dobrý porod a Teo byl neustále u mě, tak ani nadstandartní pokoj, který nám vyšel, a kde jsme mohli být v klidu a sami, domov stejně nenahradil. Díky žloutence jsme si v porodnici pobyli o den déle a já se už neskutečně těšila do svého.

IMG_9789-Edit

Doma už na mě čekali moji malí pomocnící. Ne, že bych měla full servis, naopak jsem se šestinedělí nešestinedělí musela zapojit do bežného procesu. Tentokrát mi to ale nějak nevadilo. Mít doma dva školáky oproti malému batoleti je opravdu rozdíl. Když člověk nestíhá, tak dokáží počkat, podržet, pomoci s vařením, s úklidem nebo si naopak sami v klidu hrají. A když to s nimi už moc šije, tak je vezme muž k vodě nebo se jdou vyblbnout na kole. Z miminka jsou zatím opravdu nadšení. A když se jim podaří ho ukolébat k spánku, tak mají pocit jako při zdolání Everestu. :-)

IMG_0268-Edit

Kromě mých dvou malých pomocníků a muže je mou velkou pomocí kolébka. Díky ní nemusíme zatím skladát velkou postýlku. Navíc je na kolečkách, takže se dá bez problémů převézt z místnosti do místnosti. Nejčastěji ji ale máme v obývacím pokoji, kde pracujeme nebo se díváme na televizi a Teo je tak stále v centru dění. Přes den ho nechávám spát právě zde, aby byl v normálním provozu a nelekal se zvuků. A v noci ho po prvním probuzení přenášíme k nám do postele, kde spíme až do rána.

IMG_9558-Edit

I když je kolébka menší, stejně je v ní miminko trochu ztracené. Po dlouhém zvažovaní jsem nakonec pořídila hnízdo pro miminka od Mimiconceptu. Nejdřív mi to přišlo jako rozmařilost, ale nakonec je to pro mě šikovná praktická vychytávka a kromě toho má krásnou barvu :-). Miminko je stále ve svém pelíšku, který je navíc skladný, a není problém ho autem kamkoli převézt.

IMG_9786-Edit

Pro lepší spánek zavinujeme. V horkých letních dnech využívám nejvíce mušelinové pleny od Motherhood, do kterých Tea zabalím jako larvu. Když je chladněji, tak ráda zabalím do rychlozavinovačky stejné značky. Oceňuji na ní její vyndávací kokosovou vložku. Bez ní se dá v klidu zavinovačka použít jako přikrývka nebo deka na ležení.

IMG_7764-Edit

Pomocník, bez kterého bychom se snad ani nedostali ven, je můj oblíbený šátek. Tento je konkrétně Zara Infinity od norské značky Ellevill. Sice máme opět nachystaný i kočár, ale nošení je pro Tea prostě přirozené. Nosil se devět měsíců, tak nechápe, proč by v tom nemohl pokračovat dál :-)

IMG_9621-Edit-Edit

Téma dudlík jsem nechávala otevřené. Nebyla jsme ani proti, ale ani přehnaně pro. Nakonec jsem ho asi po dvou týdnech vytáhla a když má Teo náladu, tak si ho vezme. Rozhodně ale více preferuje autenticitu před náhražkou. Dostala jsem ale na něj krásnou šňůrku české značky Young Primitive, tak uvidíme, jestli ho nezačnu přemlouvat, aby dudlík využíval častěji :-)

IMG_0340-Edit

Znáte korále z potravinářského silikonu? Já jsem na ně narazila teprve nedávno při prozkoumávání trhu s novinkami pro děti a maminky. Tyto korále jsou určeny právě pro maminky, které po porodu většinou své drahocenné šperky na nějaký čas schovají do šuplíků, aby o ně díky nenechavým ručičkám nepřišly. Korále ze silikonu udělají parádu a zároveň nevadí, když je dítko použije jako hračku, ocumlá, zatáhá. Já ty svoje mám z eshopu Enormie a zároveň jsem k nim chtěla vyzkoušet i kroužek na nosítko. Uvidíme, jak se budou Teovi líbit. Zatím jsem nadšená z barevné kombinace i lehké váhy, přesto, že jsou jednotlivé korálky docela velké a kroužek také dělá parádu a hezky mi stáhne tu část šátku, kterou nepotřebuji mit přetaženou přes miminko.

IMG_0173-Edit

IMG_0244-Edit

Jsem moc ráda, že nám vyšlo opět letní miminko. Nemusím řešit vrstvy, čepičky a fusaky. Naopak spíš přemýšlím, aby mu nebylo moc horko. Většinu dní zatím trávil buď v bodýčku nebo  letním overalu. Ten moc doporučuji na zapínání na břiše, oblékání přes hlavu většinou vyvolá větší řev a tedy i zbytečný stres všech zúčastněných. Já jsem ty naše koupila v H&M, ale určitě se najdou i jinde.

IMG_0288-Edit

Velkou radost mi udělala tato kouzelná deka v jemných barvách a vzorech. Dostala jsem ji jako dárek od Hanky alias Sew4Home a pomalu ale jistě ji začínáme využívat na první válení na posteli, na zemi, na sedačce. A nejen deky, ale spoustu jiných doplňků právě od Sew4Home můžete najít i u nás v Mámami. Třeba tyto obláčky, které i nám zbdobí kolíbku.

IMG_9685-Edit

Docela mě mrzí, že podobné kousky jako milníkové kartičky nebyly i u našich dvou prvních dětí. Samozřejmě, že mám některé věci zapsané, ale toto mi přijde jednuché a stylové. Pokud nezapomenu, tak budu mít krásně zdokumentované první měsíce našeho kloučka, stejně jako jeho všechna poprvé. My máme kartičky od Nana Party, které také můžete najít u nás v Mámami.

IMG_0147-Edit

Co se týče látkovek, mám je stále nachystané, ale nemůžu se k nim nějak odhodlat. Co mi ale dělá velkou radost, že vlastně špinavé plíny téměř nemáme.  Teo si tak nějak přirozeně kvůli bolavému břichu najel na kakání mimo plínu a mám pocit, že ani jemu samotnému se nechce si znečišťovat zbytečně plínku. Uvidíme, jak to půjde dál…

A víte, co je vlastně mým největším pomocníkem? Mít možnost se mezi kojením kvalitně vyspat. Když to nejde třeba moc v noci, tak opravdu ocením možnost odpočinout si odpoledne po obědě.

9 comments

 1. iKarkulka says:

  Nádherné miminko! :-) A i ti velcí pomocníci :-)
  Výbavičku máte krásnou, takovou čistou, jednoduchou.
  K těm látkovkám – jestli jedete BKM, tak tím spíš bych je dávala :-) Nebudete muset řešit větší zašpinění. A pro miminko je to fakt lepší.

  • Misha says:

   Moc díky! :-) A ano, je pravda, že si moc užívám, že nám koupelna nelibě nevoní a nemusím si ničit ruce, které dřív i díky látkování (ale i vlivem hormonů, kojením a velkým zhoršením atopického ekzému) dostaly hodně zabrat. My zkoušely BKM i s druhorozenou a pár týdnů to šlo, ale pak to nějak vyšumělo. ak jsme zvědavá, jak to půjde tentokrát.

  • Misha says:

   Já vím, že mnoho maminek píše, jak látkovky nezabírají čas, ale z vlastní zkušenosti vím, že prostě zabírají. :-) Když je miluješ, není co řešit. Když člověk miluje i jiné věci, tak už váhá. :-D A kartičky jsou opravdu moc fajn…

 2. Hanka K. says:

  Paráda :-) mimi vypadá moc spokojené! U dalšíího bych také chtěla nosit. U Rózy jsem čekala až bude moci do ergonomického nosítka bez novorozenecké vložky a nakonec se jí v něm vůbec nelíbí. Ani v pytli hajpa se jí už moc nechce být. S BKM a látkovkama je to složitý – jsou dny, kdy bych chtěla všechno zahodit a vyhodit a pak si říkám, že když je tak hezky naučená, tak by to byla škoda. Tak nějak jsem to shrnula v těchto dvou článcích, kdyby ses chtěla mrknout a byl čas… Toho není nikdy dost :D
  http://kamenurazu.blogspot.cz/2016/06/plinky-nebo-bez-plinky-aneb-bezplenkova.html
  http://kamenurazu.blogspot.cz/2016/06/bez-plinky-u-nas.html

  • Misha says:

   Milá Hanko, díky moc za odkazy, ráda si počtu o vašich zkušenostech (já ty blogy prostě nestíhám, uáá :-( ). ! A nosítko zještě nezatracujte, ono to díto je v každé chvíli v jiné fázi a co odmítá teď, může za pár týdnů milovat… :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..