Domů » Máma mi zdobí pokojíček

Máma mi zdobí pokojíček

Máma mi zdobí pokojíček

Naši milí, dnes pro Vás máme poslední článek z minisérie, kterou pro Vás pečlivě připravovala interiérová designérka Lenka Dubská. Tentokrát se zaměřila na dekorace pro dětský pokojíček. Zkrátka na všechny ty drobnosti, které každé domácnosti a každé místnosti dodávají duši. Spoustu takových drobností můžete najít i v našem eshopu :) My tímto Lence moc děkujeme za její skvělou práci a budeme se moc těšit zase někdy příště!

Víte, co dělá dětský pokojíček útulným? Dekorace.

Pokoj bez dekorací je prázdný. I ten dětský. Hračky na to zdaleka samy stačit nebudou. Právě dekorace Vám pomůžou udělat z dětského pokojíčku útulné hnízdo, ze kterého budou děti jen neradi odcházet. A možná i přestanou běhat v noci do Vaší postele.

Dekorace je vlastně všechno, co přináší do dětského pokoje atmosféru. Tapeta, koberec, polštáře, závěsy, povlečení na postel, nálepky a obrázky na zdi, drobný nábytek, osvětlení. Všechno by mělo něco spojovat, ať už barva, vzor, motiv nebo vybraný styl.

Představte si tento pokojík bez dekorací. Bez baldachýnu u postýlky, bez koberce, závěsů, girlandy, bez obrázků, bez drobného nábytku. Byl by prázdný, nikdo by se v něm necítil dobře. Ani dítě, ani vy. I když máte rádi jednoduchost, dekorovat je potřeba. S citem.

zdroj: bloglovin.com
zdroj: bloglovin.com

I když se v celém interiéru držíte společné myšlenky nebo stylu, v dětském pokoji můžete z této cesty uhnout. Zde se přizpůsobte dětské fantazii. Dětský pokojíček nemusí ladit se zbytkem bytu, v něm to však ladit musí.

zdroj: mommodesign.com
Zátiší fungují dobře i v dětském pokojíčku. A dělají ono útulno.

Dětské pokoje odrážejí vkus rodičů i dětí. Dětem se však nesmírně rychle mění. Dekorace jsou nejsnadněji vyměnitelné, takže až děti omrzí Krteček, budete rádi, že není namalovaný na třech zdech ze čtyř, ale že ho máte jen na polštářcích a nálepkách na zdi.

Originální dekorací bude v pokojíčku výstavka jejich obrázků, (klidně i s Krtečkem). Nejpovedenější výtvory rovnou zarámujte a udělejte dětem galerii v jejich vlastním pokoji. Nebo vymyslete něco vskutku originálního.

zdroj: livethemma.ikea.se
zdroj: livethemma.ikea.se
zdroj: apartmenttherapy.com
Ano, i tohle je dekorování.

Na postel jim kromě hezkého povlečení vyberte i hezký pléd nebo deku a spoustu polštářků. Těch v dětském pokoji není nikdy dost. Nad postel jim dejte baldachýn, nebo závěs, budou se cítit bezpečněji. Používejte i světelné řetězy, u usínání se postarají o vyplašení všech strašidel, přes den udělají pokojík útulnější a veselejší.

zdroj: titicrafty.com
zdroj: titicrafty.com
zdroj: thebooandtheboy.com
zdroj: thebooandtheboy.com

Když v dekorování přece jenom tápete, najděte si ucelenou kolekci, která nabízí například tapetu, textilie a i osvětlení v jednom motivu. Nebo vše sjednocujte stejným vzorem v mnoha provedeních. S tímto postupem je to téměř jistota.

zdroj: pinterest.com
zdroj: pinterest.com

Tak schválně, kolik jste jich napočítali?

Děkuji, že jste se „dočetli“ až sem a že jsem se s Vámi mohla setkávat na tomto úžasném blogu, který se píše s láskou. Po celou dobu psaní jsem myslela na Vás, čtenářky i čtenáře, co asi zrovna řešíte u zařizování dětského pokoje a co by Vám mohlo pomoct. Asi jsem nepomohla se vším, ale minimálně víte, co je náladová koláž a jak může být nápomocná, jak si zařídit pokojíček po „seversku“, že i málobarevný pokojík není nudný a po dnešku umíte dekorovat. Kdybyste se přece jenom něco chtěli zeptat, pište nebo volejte, už víte kam, www.lenkadubska.cz. Budu se těšit.

One comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..