Domů » Z rodiny doletí dál

Z rodiny doletí dál

Brzy budeme mít svátek. My všechny mámy. My tu dnes ale nemáme žádný speciální článek přímo pro tento den. Poslední rok jsme jich napsaly hned několik. Pokud chcete, můžete si přečíst si o tom, jak jsem jeden takový článek o mateřství snažila napsat přesně před rokem a jak to nakonec dopadlo. Nebo o tom,  co nás naučila naše vlastní máma. Můžete si taky společně s námi společně stoupnout do fronty nebo do ulic se vztekajícím se batoletem a ujistit se, že v tom vážně nejste samy. Nebo se třeba spolu s námi ještě jednou ohlédněte za třetím šestinedělím nebo rovnou za osmi lety mateřské a pak si užijte ten pocit, že i máma je pořád žena. Pokud Vás to bude bavit, klidně si zalistujte ještě dál. Za těch pět let, co blog píšeme, už je těch článků, nejen o mateřství, za námi opravdu dost :) Dnes bychom Vám ale chtěly říct něco hodně důležitého.

Z rodiny doletí dál

Dnes bychom Vám chtěly říct hlavně to, že jste skvělé mámy a Vaše děti mají obrovské štěstí. Mají totiž to, co se nedá nikde koupit. Lásku, bezpečí a své vlastní doma. A to díky Vám. Ať jste jaké jste, nebuďte na sebe tak přísné a nevyčítejte si, že jste dnes zase zbytečně zvýšily hlas, že jste unavené víc, než byste chtěly, ani to, že jste jim dnes pustily pohádku v televizi, když se Vám tak moc nechtělo už žádnou předčítat.

Ony to vědí. Vědí že je máte bezmezně rády, že byste za ně dýchaly, že když mají horečku, ani Vy nespíte, ale držíte je za ruku, aby se nebály. Moc dobře vědí, kdo jim pomáhá, když to ve škole drhne a kdo za ně žehlí jejich průšvihy.

A budou si to pamatovat. Až jednou vyletí z hnízda. Budou mít jistotu, že se mají kam vrátit. A díky tomu, doletí dál.

My dnes posíláme vlaštovky za ty, které takové štěstí zatím neměli. Podporujeme tak i dvě statečné ženy, které se rozhodly veřejně bojovat za dobrý start dětí, které do světa nikdo nevítal. Přidejte se také.

Všechno nejen o papírových vlaštovkách se dozvíte tady a tady.

Užijte si svůj den, maminky a buďte na sebe hodné. Nejen ve svátek.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..