Domů » Světový den knihy

Světový den knihy

Knihy

Věděli jste o něm?

Ve středu 23.4. knihkupci slavili tento den tak, že zákazníkům nepočítali DPH . A protože nákupy za výhodné ceny se nám líbí, vyrazili jsme celá rodina (pes naštěstí zůstal doma) k Barvičovi. O tomto dni asi vědělo víc lidí, takže tam byl nával jak před Vánocemi. Naše nerozhodnost ale byla tak velká a doba strávená v obchodě tak dlouhá, že i plné knihkupectví se začalo pomalu vylidňovat.

Plán byl odejít každý s jednou knihou. Měla jsem vznešené cíle a snažila se děti nalákat na různé báje, pověsti, encyklopedie a jinou podobnou intelektuální literaturu. Děti měly představu samozřejmě naprosto odlišnou. A domů chtěly všechny knížky se svými seriálovými a filmovými hrdiny. A když už jsem přestávala doufat a myslela si, že odejdeme s Aterixy a Obelixy, Pepinou a s hrdiny Chima, narazili jsme na koutek Astrid Lindgrenové. Š. se nakonec k mému velkému překvapení rozhodl pro knihu Bratři lvího srdce, kterou jsem objevila diky blogu Katorovo a S. se zalíbila culíkatá holčička Pipi. Tak teď jen doufám, že je bude bavit i četba :-)

Knihy

A abych netrhala severskou partu, sáhla jsem po dalším díle Nesba. Nakonec jsem si ale řekla, že stresů a adrenalinu mám dost a chtělo by to něco odhlečenějšího  a zábavného.

Tak doufám, že Poslední aritokratka bude přesně to, co od ní očekávám :-)

Muž se mezitím vytratil o patro výš, ale ani po usilovném hledání neobjevil nic, co by mu sedlo… tak snad příště …

A jakou knihu jste si v poslední době pořídili Vy? Stíhate číst nebo stále čekáte na dobu, až budete mít čas? :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..