Domů » Tak trochu jiné Vánoce

Tak trochu jiné Vánoce

Vánoce
fotila Petra Hašková

Nedá se přehlédnout ani přeslechnout. Když se podívám z okna, když vyjdu ven, když si pustím rádio nebo když udělám virtuální prohlídku v domácnostech ostatních spolupíšících. Vánoční atmosféra.

Já se taky těšila a ne málo. Ale s příchodem adventu se nám to doma trochu zamotalo. A tak jsem nestihla ani plánovaný předvánoční úklid (to mi zase tak nevadí) a nekonají se ani plné plechy cukroví (to mi vadí trochu víc). Místo maminky tak teď naplno fungoval tatínek (tedy ne, že by předtím nefungoval), ale dělat mámu i tátu v jednom je opravdu zápřah!

A tak se nehoním, večery netrávím mícháním krémů, ale u čaje a čajovek. Dokonce jsem z knihovny vytáhla i v létě koupenou knihu, na kterou zatím nebyl čas. Že ji budu číst zrovna v adventu mě opravdu nenapadlo.

Nevyvařuju žádné zimní delikatesy, ale obědváme špagety a často taky polívku ze sáčku. A odpoledne v klidu na zemi vystřihujeme papírové dekorace na okno, čteme pohádky, něco málo šijeme a jsme prostě rádi, že jsme spolu.

To pro letošní rok úplně stačí.

p.s. Ale nakonec mi to stejně nedalo a v krabičce mám aspoň linecké, zabalené dárky uložené na dně skříně a po večerech pročítám recepty na vánočku:) A ve volných chvilkách stříhám látky na plánované věci pro miminko:) A upřímně, cítím se naplněně, v jistých směrech až přeplněně. (Asi rychle pochopíte, jestli mě potkáte v ulicích Brna)

A tak přeji krásné Vánoce vám všem, ať už se na ně chystáte jakkoli!

2 comments

  1. Veronika says:

    Když jsem dřívě vídávala mamku jak před vánocemi šílí s úklidem, vymetá a omývá místa, které jsme ani nevěděli, že je máme, tak jsem se zařekla, že nikdy, opravdu nikdy, nebudu takhle před vánocema uklízet…to to radši nechám na jaro, protože v tomhle čase je mnoho důležitějších věcí na práci… :-)
    Tak přeju klid a pohodu a žádný stres :-)

  2. Marki says:

    No, tak to já zase nešílím, spíš jen ta kuchyň by si to po roce už zasloužila, ale na Velkonoce jí to bude určitě taky slušet:) O naleštěných kličkách a klikách Vánoce opravdu nejsou

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..