Domů » Rozhovor s autorkami kuchařky Jezte česky

Rozhovor s autorkami kuchařky Jezte česky

Jezte Česky

Připravovala jsem ho dlouho…první otázky jsem měla zpracované už někdy koncem června. Ale někdy prostě všechno nejde hned. Tak je na světě až teď se začátkem adventu. Tudíž letní otázky typu: „jak nejraději trávíte léto“ jsem musela poněkud pozměnit. Ale nakonec myslím, že se celkem povedl. Autorky byly ochotné, vstřícné, slušné. Až mě to překvapilo. Chápete to, dopisovat si s někým koho vídáte na fotkách časopisů, přát si pěkné dny a pokojné vánoční přípravy. Ale ony jsou to vlastně úplně normální „ženské“! V tom dobrém!

A víte co je bezva? Že i takové kulinární redaktorky bez ostychu přiznají, že doma jim prostě někdy vaří jejich drahé polovičky! Dobrá inspirace :)

Jsem zatím doma s dětmi, vařím moc ráda, přesto jsou období, kdy střídám těstoviny s těstovinami, případně je prokládám pečeným kuřetem. Vy jste hodně pracovně vytížené, jak stíháte vařit samy sobě a svým nejbližším?

Jana: Tady asi můžu mluvit i za Zdenku, máme doma chlapy kuchaře, kteří se o nás starají a krmí nás doslova dobrotami. Takže nestrádáme a jednou za čas si vychutnáme, když můžeme vařit i mimo práci, třeba o víkendu. Prostě jen tak pro radost.
Zdena: Jsou týdny, kdy se ke sporáku nedostanu ani jeden večer, a to ocením, že mě zastoupí manžel. Když nestíháme, jsou i těstoviny náročné, a tak jsem znovuobjevila, po vzoru své maminky, topinky na 100 způsobů. A víte, jak proměnit starý rohlík ve velkou dobrotu? Rozříznout, naplnit čímkoli, co je v lednici, neměl by chybět kousek nějakého sýra, zabalit do alobalu a šoupnout do trouby. To jsem milovala jako dítě.

Celý rozhovor najdete na stránkách Klubu knihomolů.

Jezte česky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..