Domů » Kašel, rýma, nachlazení

Kašel, rýma, nachlazení

Na zdraví

Zimní období není bohužel jen o vánočních přípravách, balení dárků a nadšených dětských očí. Tyto milé chvilky nám sem tam, někdy i hodně často znepříjemňují různé virozy a nachlazení.

Asi to znáte, snažíte se zlepšit imunitu všemožnými přípravky a doplňky, ale ne vždy jste úspěšní. Nebudu Vám tady vypisovat, co všechno farmaceutický průmysl nabízí. Je toho hodně a sama nevím, čemu věřit. Když už ale něco koupím, tak většinou jen dětem, které se dají daleko lépe nalákat na barevný obal než na přednášku o vitamínech a potřebných živinách obsažených v klasických potravinách a přírodních přípravcích.

Na mne pak zbyde ta léčba přírodní. A ani letos to není jiné. Mrazy ještě nezačaly a mými společníky se velmi rychle stali – med, zázvor, citrón a pomeranč, vincetka a slivovice. A jako třešničku na dortu jsem tuto partičku doplnila šalvějovými bonbony.

Z prvních třech ingrediencí si připravuji vždy čerstvý a silný čaj. A to tak, že z čerstvě nastrouhaného zázvoru o velikosti palce vymačkám šťávu, zaliji horkou vodou, zakápnu citrónem, osladím medem a přidám trošku nastrouhané dužiny. Tento elixír zdraví mi už několikrát doslova zachránil krk.

Pokud si myslíte, že slivovici používám vnitřně, jste na omylu. Tvrdý alkohol piji spíše vyjjímečně, ze slivovice si dělám v dětství tolik nenáviděný zábal na bolavý krk: kapesník pokapaný slivovicí, položím na igelitový pytlík ležící na srolovaném šátku a celý krk si zabalím asi na 15 minut, dokud mi alkohol zahřívá pokožku. Naše děti už pochopily, že i jim tento způsob pomáhá a když je jim mizerně, samy hlasí, že potřebují obklad :-)

Vincetkou se proplachuji, kloktám, piji a na vykašlávání není nic lepšího než vypít ji čerstvě natočenou přímo od pramene…

Pomerančem se snažím doplnit přísun vitamínů a šalvějovými bonbóny pak celou svou snahu o léčení završím :-)

Přírodních receptů pomáhajících proti nachlazení, posilujících imunitu a usnadňující vyšlávání je mnoho. Nedávno mě například zaujal díl pořadu České televize s názvem Herbář, který se věnoval přírodním receptům a účiným čajům proti nachlazení. Mimo jiné tam byl i návod na domácí šalvějové bonbóny:-)

Věřím, že každá rodina má ten svůj osvědčený a účinný recept, který se dědí a lehce obmněňuje. A moc ráda si přečtu, jaký je ten Váš.

Tak klidně pište :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..