Domů » V dětském pokoji (ne)jen barevně

V dětském pokoji (ne)jen barevně

The Art of Cakes

Dnes na Vás čeká v pořadí již třetí článek z naší minisérie o zařízení interiéru, který pro Vás pečlivě připravuje interiérová designérka Lenka Dubská. Tentokrát se Lenka zaměřila na využití barev v dětském pokoji. My článek můžeme rozhodně jen podepsat, protože máme za to, že méně je kolikrát více! A pokud se na význam slova „méně“ chcete podívat trochu blíž, začtěte se do článku…

Kolik „nebarevných“ dětských pokojíků jste viděli reálně u někoho doma? Já ani jeden. A přitom je to taková škoda. Použít v dětském pokoji pouze bílou, černou a šedou vyžaduje dávku odvahy, ale výsledek stojí za to.

Pokud namítáte, že v dětském pokoji má být veselo, souhlasím. Ale barvy nejsou vždy jedinou cestou. V pokojíčku, kde je použita škála od žluté přes oranžovou, zelenou, až po červenou namíchanou s růžovou nebo modrou, nemusí být zdaleka veselo. Spíš dráždivě, zmatečně a od veselosti to může mít dost daleko.

novinky.cz
zdroj: novinky.cz

 

zdroj: bloglovin.com
zdroj: bloglovin.com

Veselost do málobarevného pokoje vnášejí vtipné doplňky, nápadité vzory i dětské hračky. Zdaleka to tedy nejsou jen barvy. Zajímavost a dynaminku vnáší různorodost použitých materiálů, kombinace zajímavých geometrických vzorů a tvarů i originální doplňky. A barvy lze využít nakonec taky. Dokonce v zářivých odstínech, například žlutou nebo červenou, případně pudrově růžovou, mentolovou nebo pastelové odstíny.

zdroj: Pinterest
zdroj: Pinterest
zdroj:mommodesign.com
zdroj:mommodesign.com

 

zdroj: Pinterest
zdroj: Pinterest

V těchto typech interiérů se mimořádně líbí přírodnímu dřevu, které do pokojíčku vnese útulnost a hřejivost. Vynikne tak jeho přirozená kresba i barva.

zdroj: mommo-design.blogspot.it
zdroj: mommo-design.blogspot.it

Zmiňované monochromatické kombinace jsou vhodné jak pro miminka, které velmi dobře reagují právě na kombinaci černá-bílá, tak i pro naši „alternativní mládež“. Myslím, že svým pokojíčkem se rádi pochlubí a možná je bude bavit i jeho zařizování. Každopadně, vyjímeční budou. Široko daleko.

 

zdroj: whistleandfluteclothing.com
zdroj: whistleandfluteclothing.com

 

zdroj: homedesignetc.com
zdroj: homedesignetc.com

V těchto interiérech, které působí nenápadně, stačí dobrý nápad a nuda je pryč.

zdroj: decopard.com
zdroj: decopard.com

V obchodě Mámami jsou na to připraveny. Najdete zde dobrý základ pro tento způsob zařizování. Dětského pokoje i ostatních částí inteiréru. Spoustu doplňků, textílíí i drobného nábytku, v barvách bílá-černá-šedá. A sem tam barvička.

Tak co, změnili jste názor?

4 comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..