Domů » Hudba vhodná nejen pro děti

Hudba vhodná nejen pro děti

Písniček pro děti jsou mraky. Ale jak se to dá vydržet je neustále poslouchat, když se vaší ratolesti líbí zrovna ta jediná, na kterou již máte prokazatelnou alergickou reakci?

Prevence je v tomto případě nutností a skládá se z uvážlivého výběru interpretů a zejména platí víc než jindy: co se v mládí naučíš… U nás tedy na otázku: „Co chceš pustit?“ Se již velmi brzy ozvalo: „jibu“. Mezi ty nejoblíbenější totiž patří Ryba z Havaje od Zory Jandové a Zdenka Merty. A můžu říct, že i když se mi melodie nápipipipipi ….velmi vryla do paměti, nevadilo mi to. Dokonce jsem se díky této nahrávce a vtipným textům vztahujícím se ke každé písni, dozvěděla zajímavé věci o spoustě zvířat. Inspirovalo nás to dokonce tak, že jsme doma měřili, jak daleko doskočí klokan (pro informaci z kuchyně, přes předsíň až do jídelny), v zoo jsme u jaka(nebo že by yaka?) neváhali co to je za zvíře, protože jsme věděli, že jak nemůže plavati znak jen tak, protože je to chlupatá kráva atp. Pro zdatnější jedince je součástí balení dokonce stolní hra. Prostě je to dílko, které stojí zato doma mít.

Další oblíbená skupina je u nás Kašpárek v rohlíku. Zatím jsme tedy nebyli na jejich koncertě, ale až si syn dokáže říct o lístky, tak nás to znejspíš nemine. To pak jen budu muset najít stylové punkové oblečení a vyrazit. Takže když vaše dítko pronese:  „Mámo kup mi želvy, aha aha, ňáký rychlý  želvy“, tak se zřejmě nejedná o to, že máte jít do zverimexu, ale posílá vás do hudebnin.

Nebudu tu zmiňovat klasiky dětských uší (a určitě i duší) jako je Nohavica, Svěrák a další, protože bez nich to jaksi ani dál nejde. Jen jsem chtěla ukázat, co mi z trochu novějších autorů takříkajíc cvrnklo do nosu.

Samozřejmě ani pečlivý výběr vám nepomůže zcela. Ona jakákoli skladba, která funguje pouze repeat se stane neposlouchatelnou a je jedno jak inteligentní ve skutečnosti je.  Ale určitě můžeme s dětmi poslouchat dokonce to, co se líbí i nám.

Tak pokud máte nějaké zajímavé typy jak poslouchat a přitom se nezbláznit, sem s nimi.

moniKa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..