Domů » Baby market

Baby market

Baby market

Není to ani měsíc co jsme jedno horké dopoledne na zahradě Dvorku pod Petrovem u šálku kávy domlouvaly Baby market. To jsme ale ještě ani nevěděly, že se tahle akce bude jmenovat zrovna Baby market a už vůbec jsme netušily, že bude mít takový úspěch.

My se hlavně těšily na klidný den strávený pod věží brněnské katedrály. Že tak úplně klidný nebude nám bylo jasné hned, když jsme se blížily k velkým vratům kavárny. Těmi vraty totiž celý den proudily mámy a jejich děti, na Dvorku se sem tam utvořila kočárková zácpa, ale nikomu to nevadilo, protože všichni kdo  přišli, měli jediný cíl – pořádně si ten den užít!

kočárky kam se podíváš

A my jsme si užívaly taky. Všeho dosyta. Milých úsměvů našich zákaznic, zvlášť těch, které na nás mávaly už od vrat, taky sluníčka, které na nás celé dopoledne pálilo tak moc, až nás hlava bolela (ale komu by v to v půlce září vadilo?). Užívaly jsme si dobré kávy a také všudypřítomných dětí.

Baby market byla zároveň naše první prodejní akce, na které nás doprovázely naši dva nejmladší pomocníci – Teo a Matýsek. A zvládli to kluci nad očekávání dobře. My si chvílemi otíraly pot z čela nejen kvůli horku (a úporné rýmě), ale pravdou je, že konverzovat se zákaznicemi, sečítat položky, vracet drobné, balit věci do tašek a jen tak mimochodem jedno dítě kojit a druhé po očku kontrolovat, aby dělalo jen věci společensky přijatelné (tedy neházet kamení na přicházející zákaznice), není úplně hračka.

Teo za pultem

 

Když se kolem poledne většina návštěvnic vytratila, aby uložila dítka do postýlek, i my si chvilku sedly a vychutnaly druhou kávu. Maty se místo spaní na dece díval na pohádku a Teo si dal svých dvacet v kočárku pod stromem. Pravdou je, že ve stínu stromu jsme ještě nikdy neprodávaly, takže jsme si poprvé vyzkoušely jaké to je uhýbat padajícím kaštanům a ano, neminulo nás i něco horšího. Naštěstí to odneslo jen přáníčko a my tak mohly vesele prodávat dál :)

Teo

 

coffee time

 

Maty

A taky, že prodávaly. A nebyly jsme jediné. Z vedlejšího stánku se  na nás usmívala milá majitelka eshopu Lesní skřítek, o kterém jsme do včereška neměly tušení, ale který si rozhodně přidáváme do oblíbených záložek, protože vychytávek pro děti, v podobě softshellového oblečení či kapsiček na svačinu není nikdy dost.

Lesní skřítek

Po krátké pauze přišla nová vlna čerstvých a vyspaných dětí (i maminek), na které v zahradě čekal program v podobě Školky hrou, kterou si pro děti připravila Verča z Mateřinky. Ještě o něco později si také maminky mohly navázat svá dítka do šátků a trochu si protáhnout svaly s Kristýnou z Nesemese. A komu se nechtělo ani jedno, mohl jen tak sedět, popíjet limonádu nebo víno a užívat si horkého letního dne.

Mateřinka

 

Nesemese
Zacvičit si, něco nového se naučit a to všechno uprostřed zeleně, to všechno lze i v samém centru Brna.

 

Školka hrou

K večeru nám babičky dovedly z kroužků i naše starší děti, které hned nabídly pomocnou ruku a chvíli balily balíčky spolu s námi. Chvíli. Než je zlákaly nadýchané dortíky z protějšího stánku. :)

malé pomocnice

Výborné nebyly jen dortíky, ale také levandulová limonáda a plněné tortilly.

Dvorek pod Petrovem

Přiznáváme že, večer jsme měly dost. Dost plné ruce našich vlastních dětí, dost prožitých zážitků, a také ještě dost práce před sebou. Víte, co dělají mámy z Mámami, když se vrátí z prodejní akce? To, co všechny ostatní mámy. Vykoupou děti, nachystají večeři, dohlédnou na domácí úkoly, přečtou pohádku a pak buď padnou vysílením nebo jdou odepisovat prodané věci z eshopu. Ale rozhodně v sobě mají pořád dost chuti, aby podobnou akci uspořádaly zase někdy příště!

Mámami v akci

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..