Domů » Etiketa pro malé děti?

Etiketa pro malé děti?

Děděčku vyprávěj

Proč ne? Víte, jak správně stolovat? Jak jednat s druhými? Jak se chovat v restauraci nebo v divadle? A ví to i Vaše dítě? Myslíte si, že je na něco takového ještě malé? Kdy je vlastně tak akorát čas začít učit dobrým návykům.

Asi všichni chceme ze svých dětí vychovat slušné lidi, kteří ví, jak se chovat. Slušné chování dělá i dobré vztahy a ulehčuje komunikaci s druhými. Když se budeme snažit vložit do dítěte základ dobrého a slušného chování, ulehčíme mu tím v dospělosti mnoho trapných situací a problémů :-) A vlastně nejen v dospělosti. Jakmile dítě začne vnímat okolí a začleňovat se do skupiny vrstevníků, bude muset řešit, jak se druhým chovat.

Se začátkem školního roku a nástupem do školek a škol se požadavky slušné chování stávají skutečnou realitou. Pokud přemýšlíte, jak v tomto dítěti pomoci a přitom třeba sami přesně nevíte, jak mu vše vysvětlit, mám pro Vás tip.

Děděčku vyprávěj

V létě jsem hledala nějakou zajímavou knížku pro čtyřletou dcerku k narozeninám. Chtěla jsem čtivou, hezky ilustrovanou a klidně i poučnou. Nakonec jsme sáhla po Etiketě pro malé děti od Ladislava Špačka. Ano, to je ten stejný autor, který napsal mnoho knih o etiketě pro dospělé  a zahlédnout jste ho mohli v pořadech o etiketě nebo jako tiskového mluvčího prezidenta Václava Havla. Knížka se jmenuje Dědečku, vyprávěj a určitě jste ji v knihkupectví alespoň zahlédli :-) Formou jednoduchých příběhů, které deděček vypráví své vnučce Viktorce, se dítě dozví, jak se chovat doma, ve školce, když cestuje, když jde do divadla,…  Součástí knihy je i CD, které naše malá doslova hltala a už po několika dnech mne začala opravovat a citovat, jak by to mělo být :-)

Děděčku  vyprávěj

Pokud Vaše dítko právě nastoupilo do školky nebo do školy a máte pocit, že by si mohlo základní návyky trochu připomnenut nebo se naučit zase o něco více, knihu mohu určitě doporučit. Jen se nelekněte, až Vás dítě bude opravovat  a radit, jak odložit příbor či jakým způsobem konverzovat v restauraci :-)

Přečtení knížky doporučuji určitě i dospělým, sama jsem tam objevila nové informace, zejména v oblasti stolování :-)

A co vy, máte etiketu v malíku? :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..