Domů » Poprvé ve škole

Poprvé ve škole

 

Máme doma školáka! Stále si na tuto skutečnost zvykám.

On si zvykl asi daleko rychleji :-) První školní den si dodal odvahy po vyzvání zazpíval písničku. Další den mi vytkl, že jsme mu nenabalili učebnice, protože se přece učili, jak se dávají pod lavici a třetí den už se nám chlubil razítky a básničkami.

A nám všem se nástupem do školy docela změnil denní režim. Vyspávání už jaksi nehrozí, stejně jako noční ponocovaní. Už se nehroutím z toho, co mám uvařit na oběd tak, aby to chutnalo všem. Na druhou stranu trávím večer kombinováním svačin tak, aby byly alespoň trochu vyvážené a zároveň chutné. Stala se ze mě profesionální vyzvedávačka dětí a kurýrní služba složenek na zaplacení všeho možného. A nesmím zapomenout také na můj nový koníček – sbírání kaštanů – přece je pod tím stromem nenechám, když se za ně dostávají nálepky (vlastně zvířátka budou mít v zimě co jíst…).

No zkrátka je u nás od září všechno jinak a nám nezbývá než se s tím vším srovnat a zvládnout školní rok se vším, co přinese…

A co  Vy a Vaši školáci, už jste si našli svůj režim nebo se hroutíte pod tíhou povinností?

4 comments

  1. Ta Ita says:

    No jo, škola :) ono to přijít muselo. Synáček vypadá spokojeně a krásně „vymodřeně“. A podle popisu výše určitě nebude skrčený v poslední lavici a neztratí se. Vzpomínám si, že u nás byl první půlrok ve škole docela náročný, ale teď ve třetí (cože, už?) třídě je to pohodička :) Držím pěsti do dalších dní!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..