Domů » Festival Mini

Festival Mini

misa-img_9413-edit

Náš víkend byl plný zážitků. Tak trochu pracovně a hodně z čisté zvědavosti a nadšení jsme se vydaly do Prahy na Festival Mini. Pokud jste aktivní aspoň na jedné sociální síti nebo občas mrknete do nějakého lifestylového magazínu, nemohli jste o této akci nevědět. První festival se konal již na jaře a pro velký úspěch se dočkal předvánočního opakování. Pokud stále nevíte o co jde, Festival Mini je prodejní výstava výrobků od převážně českých a slovenských tvůrců zaměřená na dětský design. A slovo design v tomto případě rozhodně není přehnané. Čtyři patra plná inspirace a nápadů, tvůrčí práce a úžasných nápadů.

festival mini
Nila For Kids

Ve složení 5 žen a dvou mužů (malých i velkých) jsme o půl osmé ráno nasedli na brněnském nádraží do vlaku a o dvě a půl hodiny později už jsme se fotili pod koněm. Cestou jsme stihli i fotku před hotelem, který si zahrál v Pohádkách pro Emu a o pár minut později už  jsme odkládali kabáty v přízemí Kafkovy vily v napjatém očekávání co nás čeká.

mila-img_00209-edit

misa-img_9506-edit
Pohádky pro Emu

Zastavili jsme se u všech prodejců, u některých jsme strávili i desítky minut. V prvním patře to rozhodně byl pokojík plný nádherných šátků na nošení značky Omnifera. Teo si vyzkoušel jaké to je ponosit se ve směsi vlny, kašmíru a hedvábí, takže má rozhodně s těmito materiály větší zkušenost než my dvě dohromady :) Neminuli jsme také Duomamas a jejich funkční oblečení pro děti i maminky. Možná nejvíc nás ale zaujal úsměv, kterým u tohoto stánku rozhodně nešetřily a my jsme moc rády, že konečně víme, s kým se vlastně vzájemnně sledujeme na Instagramu.

Omnifera
Omnifera

duomamas

 

Pepieta
Pepieta
Dita P
Dita P

Ve druhém patře jsme se na malou chvíli rozdělili a patro jsme si šli každý prohlédnout z jiné strany. Někteří z nás čile konverzovali s Ditou P., které jsme trochu záviděli, že může celý víkend strávit v pyžamu, já jsem se zase s holčičkami na dlouhou dobu zastavila u kabelek Pepieta, které jsou úplnou novinkou na trhu. Naše holky se od nich nemohly odtrhnout a já jsem se zapovídala s milou Ester Geislerovou, která za těmito kabelkami stojí. Čekala nás ale také další krásná setkání. Třeba s BeBirdie, kterou jsme až do této znaly jen z elektronické komunikace. Naše holky v tomto pokojíku rychle zalezly do teepee a my jsme mohly nerušeně vybírat vánoční dárky.

BeBirdie
BeBirdie
Nana party
Nana party
Moe
Moe

Hned o pokojík vedle jsme měly možnost pozdravit také naše obchodní partnery Nana party a Moe. Za těmito značkami, jejichž výrobky koupíte v našem eshopu jsou samé skvělé ženy, mámy a my jsme moc rády, že jsme měly konečně příležitost poznat je osobně a prohodit aspoň pár vět…Nemůžu nezmínit ani krásné omyvatelné kufříky na jídlo, které najdete pod značkou Lumpka, od kterých jsme se nějak nemohly odtrhnout a také značku Fatra, jejichž slony a žirafy jsme nejspíš všichni měli kdysi doma v pokojíku. Naše školačky jsme z pískacích zvířátek nemohly vůbec dostat :)

Fatra
Fatra
teepee
teepee

To, co tady popisuji v pár větách nám zabralo pěkných pár hodin, takže jsme byli vděční za možnost občerstvit se. Zastavili jsme se u Esky na obložený chléb  a výborné loupáky, ale neodolali jsme ani cupcakům od Leli´s cupcakes.

Leli´s cupcakes
Leli´s cupcakes

Holčičky byly z výstavy upřímně nadšené a to ještě netušily, že při odchodu se potkají na schodech s Bohdankou, kterou tolik milují. Tímto se velmi omlouváme Martě Issové, kterou jsme vyrušily od svačiny a moc jí děkujeme, že ty naše holky vzala na chvíli pod křídla :)

Martha Issová
Martha Issová

Celou výstavu se na nás holky obracely s dotazem, kdy si už konečně budou moct vzít festivalový balónek, kterých se všude vznášelo velké množství. Při odchodu se konečně dočkaly. Do Brna jsme ale dovezly pouze jeden ze tří. Ty zbylé dva holčičky sice neplánovaně, zato stylově pustily při procházce večerní Prahou. Jeden se vznesl u Karlova mostu a ten druhý hned kousek dál na Kampě. A musely jsme uznat, že to byl krásný pohled, když se tak lehce nechaly unášet vzduchem nad černou hladinou Vltavy…

mila-img_00244-edit

Vltava
Vltava

Byl to krásný zážitek vidět takhle pohromadě tolik úžasných a milých lidí, krásných (a dobrých) věcí. Obdivovaly jsme všechny maminky, které nejen prodávaly, ale také střídavě kojily  nebo pohupovaly své děti v bříšku nebo na břiše v nosítkách. Víme jaké to je, a že to je víc než náročné. Jsme moc rády, že právě s takovými skvělými ženami a mámami máme možnost spolupracovat  a podporovat tak českou tvorbu, která co se týče designu, udělala za posledních pár let přímo mílové kroky.

Proto bychom na závěr všem těm, kteří za ní stojí chtěly říct…DĚKUJEME!

 

P.S.Omluvte prosím kvalitu fotek. Byly jsme tak fascinované a plné dojmů, že jsme úplně zapomněly vytáhnout náš fotoaparát a tak tak jsme stíhaly fotit na mobil.

3 comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..