Domů » Do kina na pohádky…třeba na ty pro Emu

Do kina na pohádky…třeba na ty pro Emu

pohadky-pro-emu

 

Podzimní a zimní nedělní odpoledne často trávíme doma, u horkého čaje a pohádek. I to se třeba dočtete v naší knížce. Minulou neděli jsme se ale rozhodly pro malou změnu programu a uspořádaly dámskou jízdu. Vzaly jsme naše holky a vyrazily jsme do kina na Pohádky pro Emu. Přiznám se, je to skvělý pocit. Jak holky vyrůstají, začínají být společné aktivity čím dál větší zábava. Ony totiž stejně jako my milují kavárny, čokoládové dorty, divadelní představení, obchody s oblečením, květinářství, pikniky… Pohádky pro Emu byla ale premiéra. Doteď jsme chodily do kina na čistokrevné pohádky. I to bylo fajn, ale… no však víte.

Zkrátka a dobře, po čtvrté hodině jsme na sebe hodily šaty a sukně, nazuly kozačky, pobraly kabelky a vyrazily. Je to s nimi už prima. Nikoho nemusíte držet za ruku (jen když chce), nikdo už nepadá na eskalátorech, na záchod si doběhnou samy a pak se způsobně posadí na sedadla a dvě hodiny se jednoduše baví. Ano, naše tři malé slečny byly nejmladší divačky v kinosále, ale co se smíchu týče, překonaly všechny dospělé.

A jaké Pohádky pro Emu vlastně jsou? Jedním slovem povedené! Film je milý, něžný a hořkosladký. Tak trochu připomíná oblíbené komedie Marie Poledňákové, protože se na něj dá krásně dívat z úhlu dítěte i dospělého. I když mně osobně se na první pohled zdála hlavní dvojice Geislerová – Vetchý trochu neslučitelná, opak byl pravdou. Oba herce mám moc ráda a je fakt, že své role zahrály víc než dobře. O čem film je, sem psát nebudu, jeho děj si můžete snadno „vygooglit“.

Jedna věc mi ale přišla úsměvná. Ještě před pár lety by mi lovestory mezi mužem, kterému je 46 let a ženou o devět let mladší přišla docela přitažená za vlasy. Jakože v takovém věku…No ano, přiznávám, že teď jsem jim celé ty dvě hodiny tajně fandila a přišlo mi to vlastně všechno úplně přirozené a normální. Stárnu, asi.  A jestli náš blog čte někdo, komu ještě není dvacet, asi si právě ťuká na čelo. Tímto se omlouvám a tiše dodávám… úhly pohledu se (z)mění :)

No a vůbec, nemůžu to sem nenapsat. Prostě Ondra Vetchý není jen dobrý herec, ale jednoduše…no však uznejte samy, dámy. A i když mi kdysi nad postelí visel Johny Depp, musím říct, že Vetchý narozdíl od Deppa stárne a zraje s grácií, a tím teď rozhodně nemám na mysli  (jen) ta široká ramena. :)

Dámská jízda se povedla a rozhodně ji máme v plánu co nejdřív zopakovat. Nemáte náhodou nějaký tip kam zajít příště?

 

 

 

 

3 comments

  1. Kristýna Švábenská says:

    Ema (ústřední postava filmu) Váš blog četla a všechny Vás zdraví, holky! .. a taky miluje kavárny, čokoládový dorty a obchody s oblečením!:-)

    Hezké Vánoce!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..