Domů » Zabaleno pod stromeček

Zabaleno pod stromeček

Báječné oslavy, foto: Petra Hašková

Každý rok to bývá dost podobné. Někdy ke konci září koupím první dárek a pak se dalších pár dní hřeji pocitem, že letos všechny vánoční přípravy zvládnu v úplném klidu. Ano, zpravidla ještě kolem 20. prosince kupuji poslední dárky a říkám si přitom, že ta naše rodina je nějak nekonečně velká. Když se pak ale o pár dní později na Boží hod všichni sejdeme u našich, zase si budu říkat, jak je to fajn, mít takovou velkou rodinu :)

Pravdou ale je, že letos už mám, aspoň co se týče dárků pro děti, téměř splněno. Do Vánoc ale přece jen nějaký čas ještě zbývá, a tak  jsme si říkaly, že by se Vám možná hodila malá vánoční inspirace.

Úplně prvním dárkem, který jsem letos holkám koupila, byla kuchařka Vaříme s dětmi a pro děti. A musím říct, že se už docela těším, až budeme s holkama na nějaký dívčí dýchánek připravovat občerstvení. Letos u nás už celkově pod stromečkem ubude hraček. Maty si to ještě užije, ale holky už třeba měly ve svých přáních shodně spacáky a MP3 se sluchátky. Já sama poslední dobou celkem odolávám všemožným tipům na nákupy. Jedna věc mě ale zaujala přece jen hodně. Knížka Mapy. Vyskakovala na mě na facebooku i na jiných stránkách už někdy v létě a pravda je, že jsem jí nakonec přece neodolala. A jsem za to ráda. Školní atlas světa, který jsem si z nostalgie nechala doma je sice fajn (a navíc se fakt občas hodí), ale tahle krásně ilustrovaná kniha je přece jen o nějakou třídu výš. A já si tak trochu maluju, že se zanedlouho stane i oblíbenou školní pomůckou, a že by to šprtání zeměpisu nemusela být taková nuda, jak si  ji pamatuju já.

zdroj: http://nakladatelstvi.hostbrno.cz
zdroj: nakladatelstvi.hostbrno.cz

Přiznám se, že poslední měsíce se cíleně snažím snižovat počet věcí v naší domácnosti. Zkrátka pět lidí v jednom bytě není úplně málo a těch věcí je pořád nějak moc. A ať se člověk snaží jak chce, stejně se pořád někde něco válí. Dětem už jsem začátkem podzimu provzdušnila pokojík trochu násilným způsobem,  nakonec ale přece jen uznaly, že se jim vážně dýchá líp.

Organizace je zkrátka něco, bez čeho se velká rodina neobejde, a tak i děti najdou pod stromkem něco, co by mohlo trochu pomoct omezit občasný chaos v naší domácnosti. Holky třeba rozbalí tyhle věšáčky, na které si v předsíni bez naší pomoci (konečně), budou moct věšet své bundy a kabelky.

www.mamami.cz
www.mamami.cz

I Maty najde pod stromkem jednu praktickou věc k organizaci své slušné sbírky autíček. Nad touhle poličkou jsem přemýšlela už asi dva roky a myslím, že letos konečně přišel její čas. A když už bude mít tu poličku, asi by stálo za to, konečně se pustit do zařízení slibovaného pokojíku.

autopolicka
zdroj: Unlimited design

 

Mám to jako máma dobré v tom, že naše děti oceňují s neskrýváným nadšením dárky zvané „měkoň“. Ano, píšu děti, protože nečekaně i Matýsek se raduje z každého trička (pokud má ten správný obrázek). Každý z nich se tak svého měkkého dárku dočká. Pravdou je, že u tohoto svetru z Lindexu jsem hodně bojovala, jestli ho vzít sobě nebo dceři. Mají ho totiž jak ve verzi pro děti, tak pro dospělé. Nakonec jsem ale musela uznat, že jí bude slušet ještě o něco víc :)

zdroj: lindex.cz

Ano, bude toho pod tím stromečkem ještě o malinko víc, ale o moc zase ne. Pravdou je, že letos se hodně, možná ještě víc než ty roky předtím těším na to, že budeme prostě spolu. Na advent, větvičky ve váze a večerní pohádky. I z toho důvodu jsme letos s díky odmítly všechny prodejní akce a Mámami tak letos před Vánocemi nikde nepotkáte. Tedy ne oficiálně. Jestli nás zahlédnete na vánočních trzích, tak klidně mávejte :) Chceme být zkrátka víc doma a užít si ty Vánoce trochu víc do hloubky. Aspoň já to tak letos mám. Ale co se týče dárků, na jednu věc se těším moc, a to je jejich balení a dekorování. Pokud i Vy hledáte inspiraci, určitě mrkněte třeba do naší knížky, ve které najdete celou kapitolu Vánoce.

A příští týden se můžete těšit třeba zase na tipy co pod stromeček zabalit těm úplně nejmenším.

Báječné oslavy, foto: Petra Hašková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..