Domů » Jak jeli k vodě

Jak jeli k vodě

Nechali jsme se inspirovat dvěma medvědy a vyrazili celá rodinka v nedělní poledne k vodě. A ne ledajaké. Zlákala nás nostalgie mládí na zatopený lom v Lulči u Vyškova.

Po dálnici D1 jsme pěkně jak na šicím stroji svištěli (hold D1 nikdy nezklame), při odbočce na Vyškov jsme odbočili a dorazili do samotné obce. Sice směrovky cestu ke koupališti zpočátku ukazovaly, ke konci to chtělo se poptat, ale nakonec jsme se ocitli na místě. Značka nás zlákala na parkoviště, to jsme ale nenašli. Respektive to, co jsme našli, bylo všeho všudy pro asi 6 aut.

Po těchto vcelku příjemných komplikacích už jsme vstoupili do areálu koupaliště U Libuše. Nejprve nás překvapila cena – dospělá osoba 40Kč, dítě 3-15 let 20 Kč, a rodinné vstupné 100Kč. Vše samozřejmě celodenně, otevírací doba 8- 20hod. Travnaté plochy k odpočinku byly sice v kopečku, ale dalo se schovat i do stínu díky vzrostlým stromům. Někteří jedinci se slunili na všelijakých „vyhlídkách“ na druhé straně lomu a kdo nechtěl ležet na trávě, využil laviček, které jsou hojně kolem plotu. Převlékárny tedy působí, že kněžnu Libuši klidně pamatují, ale záchody jsou již z tohoto století a jsou funkční a čisté.

S teplotou vody už to bylo opravdu osvěžující. Zřejmě díky tomu, že zdrojem je podzemní puklinová voda a také zatím noci byly ještě poněkud chladnější. Díky této teplotě, která během loňské sezóny téměř nechtěla překročit 22 °C, se v celém lomu lidi krásně rozptýlili. Tak jsem si konečně mohla zaplavat, aniž bych někoho okopávala nebo mi někdo skákal po hlavě. Na skluzavku jsem se tedy neodvážila, ale pro milovníky jízdy rychle a zběsile byla jako dělaná.

Ovšem nebyli jsme tam sami dva, takže jsme uvítali dětské brouzdaliště, které díky příjemné hloubce – odhadem tak 50cm – se krásně vyhřálo a syn si tam vydržel přelívat vodu z kyblíku do bagru celé hodiny. Jelikož jsme se pro tuto akci rozhodli na poslední chvíli, nemohli jsme se s řízkama a okurkou spolehnout na sebe, využili jsme Občerstvení u Libuše co by kamenem dohodil od areálu. Nabídka byla taková klasická, ale po langoších, smažáku s hranolkami a bramboráčcích příjemně vytrávilo s Vyškovským pivem. A samozřejmě i o zmrzlinu nebyla nouze.

Takže stejně jako v Pojďte pane budeme si hrát už víte, co dělají lidi, když jedou v neděli k vodě. Tak snad ještě během tohoto léta i já tu skluzavku dám. A co vy?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..