Domů » Jarní nákupy

Jarní nákupy

Jarní nákupy

Maminky to asi znají – příchod nového ročního období, obzvláště jara či léta,s sebou přínáší mimo svěžího vánku, také pěkný vítr v peněžence. Botičky, bundičky, čepičky, kalhoty, a v případě něžného pohlaví navíc také sukýnky, šatičky, legínky, střevíčky, čelenky, sponečky, gumičky (neb ty se ztrácejí rychlostí blesku).

My máme holky dvě, takže o nákupy nemáme nouzi. Já letos zatím sháněla pro starší dcerku nové střevíčky a jarní bundičku či kabátek. Botky takový problém nebyl, byla jsem rozhodnutá nejít znovu do CCC a koupit střevíčky sice levné, ovšem pouze na jedno použití. V Humanicu jsme sehnaly jedny černé, pěkné, k šatkům a sukni, které Anička nosí vždy když to počasí jen trochu umožní. Ne proto, že ji nutím, ale protože v sukni je krásná a v kalhotách ne – dle jejího názoru:)

Takže chudina vlastně celou zimu trpí, když na ni navlékám oteplovačky nebo dokonce kamaše!

Horší to ovšem bylo s bundou. Chtěla jsem nějakou, která by se hodila právě k té sukni a střevíčkům. Navíc takovou, aby byla dceři pohodlná, zároveň aspoň trochu praktická a nejlépe za rozumný peníz – o tom si ale nejspíš můžu nechat jen zdát, protože nějaká finanční úměra mezi dospěláckým a dětským zbožím, zdá se, neexistuje!

A tak jsme vyrazily obíhat obchody v centru Brna – nabídka v Lindexu mě velice zklamala – vlastně samé softshellové bundy podivných barev. Tedy nic proti softshellu, ale všeho moc škodí. Zkusily jsme tedy H&M. Tady nakupuji pro své děti převážnou část oblečení, většinou najdu to, co hledám, některé věci máme už několik let a stále drží barvu i tvar. Ovšem tentokrát jsme nenašly nic, samozřejmě kromě krásných softsellových bund. Možná si prodejci všimli, že softshell se stal absolutním hitem dospělých všech věkových kategorií, kteří si tyto bundy oblíbili natolik, že jsou schopní vzít si je i do divadla. Tedy abych nekřivdila, v nabídce bylo ještě pár opravdu pěkných větrovek, ale ty jsme nehledaly. Po trenčkotu, který inzerovali na svých stránkách nebylo ani stopy.

zara_jarni_bundazdroj Zara

A tak jsme vyrazily po České ulici směrem nahoru až k obchodu Zara. Na stránkách měli také jeden béžový trenčkot s páskem a byl kupodivu i na prodejně, a to ve všech velikostech. Rozepnula jsem tedy asi deset knoflíků (což už mě částečně odradilo od záměru jej koupit). Dcerku jsem do něho navlékla a zase ji rychle vysvlékla. Vypadala totiž jako inspektor Columbo. Kabátek to byl ale krásný, pokud máte doma štíhlounkou osmiletou princeznu, určitě se na něj běžte aspoň podívat, ale pro čtyřletou holčičku je to ještě silné kafe. Ze Zary jsme zase raději rychle odešly. Jejich nabídka dětského oblečení je opravdu nádherná, jen pro běžnou mámu na mateřské poněkud nedostupná a pro běžné dítko, které převlékáte třikrát denně, protože se počůrá, polije se džusem a upatlá od zmrzliny, také jistě zbytečná. Ovšem pokud hledáte oblečení pro děti na výjimečné příležitosti jako je třeba svatba, nejspíš si vyberete právě zde. My jsme se ale nevzdaly a se zbytky sil i nervů a s kytkou v květináči, ze které pomalu začala odkapávat voda, jsme se vydaly ještě do Reservedu. Sestra už tam neteři jednu pěknou jarní bundu koupila, tak jsem doufala, že i pro nás se snad něco najde.

Nabídka kabátků mě mile překvapila. Trenčkoty, sportovnější i elegantnější bundičky, pršipláště, ale také moc krásné šálky pro holky jen za cca 100kč. Tak jsme nakonec vybraly jednu šedavou bundičku s červeno pruhovanou podšívkou a s pohodlným střihem do A. Dcerka byla spokojená a já taky. Obojí navíc dostane zabalené v balíčku ke svým čtvrtým narozeninám.

Kytka už začala kapat docela dost, tak jsme raději rychle zaplatily a šly spokojeně domů.

1-P1050373

2 comments

  1. Monika says:

    Já nakupuji raději na netu, nějak mně to běhání po obchodech nebaví, ani na to nemám čas. Třeba na babyboutique.cz se dají na děti pořídit krásné věcičky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..