Domů » Jarní outfit aneb bez čeho se neobejdu

Jarní outfit aneb bez čeho se neobejdu

Stojíte před skříní a přemýšlíte, ladíte, kombinujete, vracíte a znovu vytahujete a zkoušíte. Pak zasednete k toaletnímu stolku, vybíráte odstín rťěnky, délku a tvar náušnic, přemýšlíte, jestli vlasy vyčešete nebo necháte volně. A před odchodem ještě outfit doladíte ideálními boty, šálou a kabelkou.  

A to je přesně to, co momentálně vůbec nedělám. Miluji to, ale nedělám. Protože jednoduše nestíhám. Můj malý plazivec lozivec mi to jednoduše nedovolí. Respektive jeho křik kdykoli se od něho na chvíli vzdálím. Ano, jsme ve fázi separační úzkosti. Občas ale nevím, kdo z nás má tu úzkost větší. :-) Naštěstí vím, že to opravdu jednou pomine a já přestanu být jeho vším a nahradí mě třeba tablet (ano, bohužel je to tak!).

Do té doby musím mít už ráno rychle v hlavě, co si na sebe asi tak obléknu, aby to bylo praktické, pohodlné a zároveň alespoň trochu reprezentativní.  Přeci jen, když jdu přes to naše centrum Brna (myšleno srdce Evropy), nerada ho procházím v outdoorovém kompletu. :-)  A úplný bonus je, když vyrazím ven v čistém (to se bohužel také ne vždy stane, ale to samozřejmě zjistím až venku).

Nejjednodušší a nejpraktičtější jarní outfit jsou pro mě jeansy, bavlněné triko nebo košile, vlněný či bavlněný svetřík, kožené kotníkové boty a sako. Toto vlněné mám už minimálně čtyři roky a je přímo ze Skotska. Je hodně výrazné, takže u všeho ostatního se snažím, aby to bylo už méně nápadné a spíš neutrální, takže mám zase o něco více ušetřenou práci a nemusím řešit, jak a co kombinovat.

Vlněné sako je opravdu ideální kousek do chladných jarních a sychravých podzimních dnů. V létě jej  ráda vyměním za tenký světřík nebo bavlněné sako. Bez čeho se ale neobejdu po celý rok je malá crossbody kabelka. Letos poprvé jsem se odvázala a rozhodla se, že nutně potřebuji nějakou barevnou a přeci jen o něco větší. Stále je ale docela malá a vše je v ní po ruce. Je to vlastně moje malá kápézetka. Já se se v těch obrovských mateřsko – dámských kabelkách prostě ztrácím a topím. :-) Těch mých malých mám jen pár, ale opravdu je využívám maximálně a když nějakou skutečně odrovnám, tak ji skoro obrečím. Tu růžovou jsem chodila okukovat do Promodu a i když jsem si napřed myslela, že nutně potřebuji červenou, ta růžová mě prostě dostala. Navíc s ní letos budu in. Jen doufám, že už příští sezónu nebudu úplně out. A i kdyby ano, já to nějak přežiju. :-)

Máte i vy nějaký svůj kousek, bez kterého prostě nevyjdete ven?

One comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..