Domů » Jen tak… od mámy…

Jen tak… od mámy…

kocourek a kočička

Něco malého pro děti. Kocourek a kočička pro holčičky.

A maličkost pro miminko – Marki, díky za inspiraciJen mě trochu mrzí, že s háčkem si opravdu nerozumím.

Mám vždycky velikou radost, když ony mají radost, jsou kouzelné, jak oceňují moji nedokonalou práci.

štěrchátko

Je zvláštní tvořit už v počtu pro tři… Jsem ráda, že můžu. Že je mám. Všechny.

A jsem taky ráda, když si můžu vychutnat i chvíli ticha. Holky jdou teď občas do školky na dopoledne spolu. Neplánovali jsme to, ale ony se od sebe nechtějí moc hnout. Stýská se jim po sobě, když se nevidí. Přeju jim to a byla bych moc ráda kdyby jim to vydrželo.

Ráno je vypravím, manžel odveze a já mám několik hodin jen pro sebe. Ve ztichlém bytě. Mám čas si ráno v klidu vypít kávu, přečíst noviny a nebo třeba nerušeně šít nebo dělat prostě cokoli co se mi chce. Po téměř pěti intenzivních letech. Moc si to užívám. Je to jen na pár měsíců, než mi zase začne práce naplno, ve dne i v noci.

Každý čas má něco do sebe.

9 comments

 1. kator says:

  Jů, to je „joštošný“ :-)… a ještě blbej dotaz si neodpustím (sama jsem to neměla ráda, ale zvědavost mi nedá): podle barvy hračky pro mimi a) čekáte nějaké konkrétní pohlaví? b) necháte se překvapit a jsi praktická = modrá dobrá pro všechny, ale růžová se pro případné kluky nehodí? :-) nemusíš odpovídat :-)…

 2. Marki says:

  A já si říkala, kdo se zeptá první…:) že jsi to ty Kači…modrá je dobrá a pro kluky se prostě hodí:)))my to nějak netajíme, jen se mi taky moc nechce poslouchat takové ty komentáře typu, tak konečně jste se dočkali, to vám to hezky vyšlo! Já tak nějak počítala se třetí holkou, ale na chlapečka jsem hrozně zvědavá, co to asi přinese,jaký bude náš potomek v chlapeckém vydání, ale i kdyby se spletli a nakonec to byla ta holka, taky dobrý, bude mít aspoň doplňky v modré:))) Jen ať jsme oba v pořádku, ale to je asi přání každé mámy.

  • kator says:

   Nojo, když to se tak nabízelo… :-) a jsi dobrá, žes šla s kůží na trh, i když takový reakce určo budou… Naprosto chápu! To vám to hezky vyšlo a konečně budete mít děti! :-) (asi nejtrapnější koment) Kdybych někdy měla třetí, taky bych čekala třetí holku, ale brala i zvědavě chlapské vydání a vím, že se to tak říká, ale mně by to bylo opravdu jedno. Mě taky pěkně štvalo, když nám nikdo nevěřil, že nevíme, co to bude za pohlaví jen proto, že jsme natřeli skříň dvěma různýma barvama a jedna z nich byla zrovna modrá (jen proto, že červená už půlka byla a chtěli jsme nějakou kontrastní barvu, aby si děti poznaly každej svoji půlku – a taky jsme jinou barvu neměli :-) a v Ikea měli organizéry jen v červené a modré, tak se to k sobě hodilo)…

   • Marki says:

    Já si vždycky přála mít aspoń jedno dítko, a moc jsem chtěla aby to byla holčička. Teď mám krásné zdravé dvě holky a chlapečka na cestě. Připadám si bohatá! Já si taky tenkrát u tebe říkala, že asi čekáte kluka a ona je z toho krásná Ema!

    • kator says:

     To mi říkali úplně všichni, že podle břicha to je určitě kluk :-)! Hodně mě to ovlivnilo v předtuchách, ale na na konci už jsem si byla jistá :-). Mám dva bratry, tak jsem dřív myslela, že bych ráda měla chlapy, ale teď si neumím představit, že bych je měla místo holek a jsem nadšená z tý ženskosti kolem sebe a těším se na jejich výchovu. Syna máme taky, i když zatím jen psího a vím, že bych se z něj těšila stejně :-). A JSI bohatá! Ať všechno klape!

 3. Misa says:

  Když se narodila jako druhá holka po prvnim klukovi poslouchala jsem komentáře „je to vám hezky vyšel páreček“ Měla jsem sto chutí odpovídat, že naše děvčátko není žádný párek, navíc jsem nevěděla co s tou holčičkou budu dělat, chyběl tomu ten pytlík dole :-) když potřetí přišla zase holka bylo to „jeee to si budou holky hezky rozumět“ A třetí děvče už bylo s nádechem zklamání „další holka, chudák kluk, tolik sester “
  A já přitom byla jenom ráda, ze je máme, všechny, zdravé, veselé, hodné, že jsou rádi, ze se mají, že se na sebe těšili…

  • Marki says:

   Teeda to je nadíllka! Můžu se zeptat, jak máte děti po sobě? Malý princ a tři sestry, to je bezva! Musíte mít doma opravdu veselo:)

   • Misa says:

    Mame rozdily 3 a pul roku mezi prvnima dvouma, a pak necelych 2 a pul mezi vsema holkama. Hele, my se vzdycky smejem a rikame, ze to mame jak z pohadky Princ a Vecernice, vedet to dopredu tak je kluk Velen a holky Helenka, Elenka a Lenka. Delame si z nejstarsiho srandu, ze je musi dobre vdat :)

  • kator says:

   Tak to je drsný… A připadá mi, že spousta lidí vypouští z pusy jen to, co by chtěli sami a vnucujou to ostatním… poslední věta je úplně vystihlá!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..