Domů » LEGO KidsFest

LEGO KidsFest

LEGO KidsFest

Máme za sebou nezapomenutelný zážitek, na který budou naše děti asi dlouho vzpomínat. Vydali jsme se totiž na jedinečnou výstavu nesmrtelných kostiček, které si zamiloval celý svět.  LEGO KidsFest je na dva týdny v Praze a my si tuto podívanou nenechali ujít.

Oběti to přineslo nemalé, protože vstavát s časem 4:45 je pro sovu jako jsem já a velkého ranního spáče naprosto vražedná kombinace. Děti na tom byly po ránu naštěstí daleko lépe a ty co odpadaly se dospaly cestou vlakem, která nám zabrala asi tři hodiny, takže času na odpočinek bylo poměrně dost.

Dospaní a celkem svěží jsme přijeli do pošmourné matičky Prahy a kromě malého občerstvění v dětmi oblíbeném fastfoodu jsme se vydali rovnou metrem směr Letňany, kde se celý LEGO  KidsFest koná. Po příchodu na místo jsem ocenila náš výběr dne a času. Vítalo nás totiž nejen témeř prázdné parkoviště, ale také příjemně poloprázdné pavilony a atrakce, takže na vše bylo dost času, hodně místa a málo ztracených dětí (nám se podařilo opravdu žádné neztratit).

U vchodu děti dostaly kartičku s políčky, které bylo pořeba zaplnit razítky, k jejichž získání jsme potřebovaly splnit několik úkolů na různých stanovištích. Ha, vypadalo to lehce, protože prázdných políček bylo sotva sedm, když jsme ale po 4 hodinách zjistili, že nám stále jedno až dvě razítka chybí, už jsem tak optimistická nebyla.

LEGO KidsFest

LEGO KidsFest

Kromě sbírání razítek a plnění úkolů bylo všude nekonečno kostiček, spousta odpočinkových zón a atrakcí pro děti, kde jsme se my, brzy znavení, mohli povalovat a  nechat odpočinout našim znaveným očím, nohám a zádům. A že to teda bylo poleženíčko, tedy spíš pováleníčko :-)

LEGO KidsFest

LEGO KidsFest

Brzy se také projevily pánské a dámské preference a byla by škoda strávit čas tam, kde nás to úplně nechytlo za srdce. Naši velcí i malí fanoušci fantasy příběhů si užili svůj koutek s Darth Vaderem a mistrem Yodou, Chimou a Minecraftem a mezitím si naše holčičí duo užilo odpočinkový koutek s nafukovací klouzačkou a lehacími pytli. Největším zážitkem pro naši hvězdu byla možnost vyzkoušet několikery princeznovské šaty a projít se po mole na červeném koberci. No, kdo by si to nechtěl vyzkoušet alespoň jednou za život, že? Nakonec jsme  sešli stanoviště Lego Friends, kde si i pánové zvesela postavili svá růžová díla. No, vlastně museli, protože by jinak nedostali potřebné razítko :-)

LEGO KidsFest

LEGO KidsFest

LEGO KidsFest

LEGO KidsFest

LEGO KidsFest

LEGO KidsFest

Já jsem se nejvíc pokochala u děl profesionálních stavitelů a jejich kopií slavných osobností a obrazů. Velký obdiv patří také Lego nadšencům a fanouškům, kteří zde měli také svůj koutek (spíš třetinu haly) se svými úžasnými prostornými díly, pohyblivými vesnicemi a městy, která obdivovala svorně celá rodina.

LEGO KidsFest

LEGO KidsFest

LEGO KidsFest

16-IMG_0161-001

LEGO KidsFest

Po téměř pěti hodinách, plní dojmů a zážitků, jsme děti odtáhli konečně k obědu – myšleno k polívce, kterou ani nesnědly  (asi těch dojmů byli plni opravdu hodně) a u východu si za splnění všech úkolů odnesly každý svoji lego tašku s překvapením.

Jako rodič a doprovod jsem velmi ocenila pásek na ruku s uvedeným telefonním číslem, velkou skupinu organizátorů a zaměstnanců, kteří se všem mile a ochotně věnovali, dostatku toalet, hygienickému gelu, který byl u každého stanoviště i odpočívadla, mnoho občerstvovacích stanic a odpočinkových zón.

Byla jsem také ráda, že jsme se rozhodli vyrazit na výstavu mimo víkend a užít si relativně klidný pobyt a pohodovou atmosféru bez velkých front a čekání. Pokud zvažujete výstavu Lego KidsFest, tak neváhejte, můžete-li, zkuste přijít ve všední den hned z rána a věřím, že na akci budete rádi vzpomínat :-)

LEGO KidsFest

LEGO KidsFest

LEGO KidsFest

My jsme si celý den opravdu vychutnaly, výlet jsme spojili i s krátkou procházkou po centru Prahy, kterou doplnily dezerty a káva v místní kvárně Františkánské zahrady a celý nabití jsme večer odfrčeli vlakem zpět do rodného a milovaného Brna…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..