Domů » město pro děti

město pro děti

dopis a schránka

Také někdy v období zhruba od listopadu do března řešíte, čím zaplnit dětem často dlouhé a mrazivé odpoledne? Já tedy téměř denně. Někdy nudu zaženou pastelky, jindy plastelína, ale jsou i dny, kdy dítka vyžadují trochu více kreativity.

Nedávno jsem vymýšlela také náplň programu na jeden kroužek, kam každý týden s dětmi docházíme, ale naše holčičky si s použitými rekvizitami nadšeně hrají dodnes.

Můj úžasný manžel, který narozdíl ode mě vlastní prostorovou představivost, nakreslil na archy papíru mapu města – silnice, koleje, řeku, letiště, autobusové i vlakové nadraží a dokonce podzemní metro. Na tuhle mapu pak děti pokládaly dopravní prostředky, přesně tam, kam patří. V další části jsme potom na mapu skládaly domečky, vyrobené z papírových krabiček. Skoro bych nevěřila, jak děti dokáže nadchnout polepená krabička, ve které jsou vyříznuté otvory jako dveře a okna. Naše dcerka neustále zkoumala, jak by se do té krabičky dostala.

detail křižovatky

Dětem jsem vytvořila také poštovní schránku, cvikač na jízdenky a nakonec si s pomocí maminek vytvořily i pošťáckou brašnu. Nadšení bylo veliké, hlavně z razítek, kterými si celou brašnu mohly potisknout.

A co vy, máte nějaké tipy na kreativní odpoledne s dětmi? My bychom je uvítaly, když dojdou síly i nápady, i u nás to pak vypadá takhle…znáte?

nakonec to končí u pohádky

Další fotografie najdete v následující galerii.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..