Domů » Naše cesta časem

Naše cesta časem

u stanu
fotila Petra Hašková

máme radost
fotila Petra Hašková

Byl konec září a sluníčko se ten den nejspíš loučilo, teploměr ukazoval kolem 30°C, my seděly v kuchyni, ujídaly báječný houbový koláč, povídaly, smály se a při tom všem se nechávaly česat, líčit a krášlit.

Nastal totiž den našeho baboletního focení. Vlastně přesnější název by byl retro baboletní focení. Tentokrát jsme se nechaly inspirovat módou let 40., 50. a 60., takže během příprav se kulmovalo, žehlilo, natáčelo, sponkovalo, make-upem se nešetřilo, pak se běhalo k zrcadlu a zpět, nakonec upravovalo. Poté už zbývalo jen hodit na sebe šaty, vklouznout do bot, popadnout kabelky, deštník, nasadit baret a vyrazit. No ano, tentokrát nás nečekalo focení v závětří domova, ale rovnou v brněnských ulicích. A tak jsme se zhluboka nadechly a vykročily, tedy spíše vycupitaly.

Kolemjdoucí vypadaly zmateně a já se ani se nedívím – jednu z nás při náhodném setkání na ulici nepoznal vlastní manžel a pán sedící v kavárně poklidně pokuřující vodní dýmku při pohledu na nás ztuhl, díval se na dýmku, pak na nás a opravdu vypadal, že si není jistý, zda to tentokrát trochu nepřehnal. Mládež se evidentně bavila a starší dámy se usmívaly a zdálo se, že by se hned přidaly.

Každopádně my si focení užily velice a to i díky naší fotografce Peti Haškové a moc šikovné slečně Zdence Šedové, která nás jak líčila, tak česala. A jak se Peti podařilo naši proměnu od hlavy až k patě zachytit objektivem, to už posuďte sami…

IMG_small_10
fotila Petra Hašková
Charlieho andílci
fotila Petra Hašková
IMG_small_14
fotila Petra Hašková
IMG_small_32
fotila Petra Hašková
IMG_small_37
fotila Petra Hašková

4 comments

    • Misha says:

      Děkujeme! Je asi pravda, že takto vymóděných žen v ulicích člověk moc nepotká. V centru Brna jsme způsobily trochu rozruch :-D A nepoznali nás ani vlastní muži!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..