Domů » Obývací pokoj v nordic stylu

Obývací pokoj v nordic stylu

zdroj: Nordic Day
zdroj: Nordic Day

Jsem člověk, který změny nemá příliš v lásce. Pokud se ale změna týká bydlení, je to něco jiného. Neustále doma obměňuji drobné dekorace, měním povlaky polštářům a rámečky obrázkům. Mého muže tím občas doháním k čirému zoufalství, protože tvrdí, že věci nikdy nemají své stálé místo. Já ale trávím doma opravdu vetšinu času a domov je pro mne zároveň také místem, kde pracuji. Nejspíš i proto změnu občas potřebuji. A příští týden nás doma čeká jedna velká. Náš tmavě hnědý obývák dostane úplně nový kabát a změní se na čistě bílou. Těším se moc. Především na to, až poslední řemeslník za sebou zavře dveře a já se konečně budu moct pustit do úklidu a dekorování.

www.mamami.cz

Důvodem ke změně bylo především to, že jsme se rozhodli uvolnit naši ložnici pro druhý dětský pokoj. Obývací pokoj tak v sobě bude skrývat také pracovnu a kancelář. Úkol to nebyl úplně lehký, takže jsem byla vděčná svému muži, který sám navrhl přizvat k řešení interiérovou designérku. Strávily jsme spolu jedno tvůrčí dopoledne, ve kterém jsme si ujasnily cíl, probraly moji představu a projely celý můj Pinterest :) Hodně jsme kreslily, hodně mluvily a výsledek byl za dva týdny v plné kráse na světě. Od plánů k realizaci ale uběhlo ještě hodně času. Teď už se ale zdá, že se blížíme ke zdárnému konci.

zdroj: Ma Maison Blanche
zdroj: Ma maison Blanche

Od začátku jsem věděla, že nábytek chci bílý. V nejtmavější místnosti z našeho bytu mi opravdu hodně chybí světlo. Sluneční paprsky sem dopadají pouze pár hodin denně, a to především jen na jaře a v létě. Inspiraci jsem tedy hledala v dalekém severu a jednoduchém „nordic stylu“, který se v posledních letech těší velké oblibě. I proto jsem volila vzdušný bílý nábytek, který se tak bude i daleko více hodit ke zbývajícím místnostem našeho bytu. Bílý základ mi navíc přijde jako ideální podklad téměř k čemukoli.

zdroj: Vydra & Wolkmer
zdroj: Vydra & Wolkmer

Těším se, že bílý nabýtek osvěžím jednoduchými doplňky, ale rozhodně to nebudu přehánět. Čím dál více se mi líbí mít kolem sebe prostor bez zbytečných věcí. Čemu ale určitě neodolám budou nějaké nové povlaky na polštářky. Před časem jsem objevila značku Vydra & Wolkmer a jejich nádherné povlaky z evropského barveného lnu, utkaného v ČR. Len mám jako materiál moc ráda a je mi moc líto, že v naší zemi jeho pěstování téměř úplně vymizelo. Proto této mladé značce velmi fandím!

Severský styl si ale jistě zaslouží i pravé severské doplňky, a tak  jistě navštívím i oblíbený obchod Nordic Day. K nedávným narozeninám jsem do tohoto eshopu dostala poukázku, tak se mi bude zařizovat o to radostněji :) Ráda dělám reklamu prověřeným věcem a obchodům a tento si mne opravdu získal nejen pro krásné věci, které nabízí, ale především pro skvělý servis a péči o každého zákazníka.

Navíc i jeho majitelka je zároveň mámou tří malých dětí, a to je mi jednoduše sympatické :)

Nový pracovní stůl (kterého se nemůžu dočkat), si žádá nový stojánek na tužky a do něj třeba i nové pero, po kterém už pokukuji asi víc než rok…

Ráda si kolem sebe vytvářím útulnou atmosféru a k tomu mi většinou postačí hořící svíčka. Ty si nakupuji průběžně, ale už dlouho mne láká vyzkoušet českou značku Meadows.

www.mamami.cz
zdroj: Nordic Day
zdroj: Nordic Day
www.mamami.cz
www.mamami.cz

Prostor dám určitě také obrázkům. Nebudu chodit asi nikam daleko a vyberu si přímo u nás v Mámami. Barvy budu volit decentní, takže jasnou volbou budou nadčasové grafiky od Ma Maison.

www.mamami.cz
www.mamami.cz

Celek pak už doplním jen pár kousky jednoduché zeleně. Již nějakou dobu používám místo klasických obalů na květiny pytlíky Uashmama, vyrobené z celulózy. Dají se prát a jejich velikost lze libovolně měnit pouhým ohrnutím okraje. A především květinám moc sluší a celému prostoru dodají jednoduše šmrnc. Produkty této značky můžete sehnat i v pár vybraných obchodech v ČR, ale zastoupení této značky najdete na Slovensku, kde si na této adrese můžete objednat, co se Vám jen zalíbí. Ony ani ty celulózové kabelky nejsou úplně k zahození :)

UASHMAMA
UASHMAMA
UASHMAMA
UASHMAMA

Sama jsem docela zvědavá, jak se proměna povede. Až bude hotovo, určitě se s Vámi o výsledek podělím.

One comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..